Aktualności
Walentynki - 10 idealnych książek dla każdego
29.01.2024

Walentynki - 10 idealnych książek dla każdego

Co kupić zamiast czekoladek i bukietu róż na walentynki?

Walentynki to czas, który kojarzy się z romantycznymi kolacjami przy świecach, serdecznymi wyznaniami
i poszukiwaniami tego idealnego prezentu, który wyrazi nasze uczucia. Ale nie każdy pragnie bukietu róż czy pudełka czekoladek. Dla miłośników literatury, dla tych, którzy w słowach odnajdują echo swoich emocji, idealnym upominkiem będzie książka. Jeśli więc w tym roku chcesz obdarować bliską osobę czymś wyjątkowym lub po prostu pragniesz spędzić wieczór walentynkowy w towarzystwie dobrej lektury, przedstawiamy listę 10 idealnych książek na walentynki dla każdego.

idealne książki na walentynki

Opowiedz mnie na nowo. Książka idealna na walentynki.I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Książka idealna na walentynki.Jennifer Wright w „I (nie) żyli długo i szczęśliwie” odsłania mroczne sekrety ludzi zamożnych
i wpływowych, od ukrywania kochanek po tajemnice papieża Aleksandra VI. To nie jest zwykła opowieść o miłości – to fascynująca podróż przez  zdradę, obsesję, zemstę, ukazująca mroczne strony ludzkich serc i umysłów, gdzie w miłości nie ma granic.

„Opowiedz mnie na nowo” autorstwa A. Gardaś to inspirująca opowieść o Kaju, dziewiętnastoletnim chłopcu, który opowiada baśnie pacjentom szpitala, pomagając im kształtować własne losy. Jego spotkanie z niewidomym Tristanem prowadzi do nieoczekiwanej zmiany w jego życiu. Ta wzruszająca książka ukazuje uzdrawiającą moc słów i siłę, by mimo przeciwności napisać własną historię życia.

A jeżeli szukacie wzruszającej opowieść o poszukiwaniu miłości i nowych początkach to koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Agaty Przybyłek  „Z głębi serca”. Po tragicznych wydarzeniach Emilia przenosi się do ośrodka wypoczynkowego, gdzie spotyka Tomasza.  Mimo początkowej niechęci między nimi rodzi się głębokie porozumienie. Ta pełna nadziei historia pokazuje, że nawet po ciężkich przejściach w życiu zawsze można odnaleźć szczęście i prawdziwą miłość.

A teraz coś dla wszystkich, którzy kochają Taylor Jenkins Reid! W książce „Jedyne prawdziwe miłości” przeczytamy o poruszającej historii miłość, przeznaczeniu i trudach w podejmowaniu decyzje, ukazując, że serce nie zawsze podąża prostą ścieżką. Śledzimy losy Emmy, która staje przed życiowym wyborem między przeszłością a przyszłością. Po ślubie ze szkolną miłością
i tragicznej utracie Emma odbudowuje życie u boku przyjaciela Sama. Ich zaręczyny obiecują nowe szczęście, ale niespodziewany powrót Jessego stawia przed nią trudne wybory.

Główny bohater najnowszej książki Any Huang „Władca Gniewu” – Dante Russo, to miliarder przyzwyczajony do kontroli, zostaje zmuszony do niechcianego ślubu z Vivian Lau, dziedziczką fortuny jego wroga. Choć próbuje zerwać zaręczyny, nie potrafi się jej oprzeć. Vivian, elegancka i ambitna, podąża za obowiązkiem, ale zakochuje się w Dantem. Ta miłosna gra wciąga czytelnika w świat namiętności i konfliktów. Czy zdołają przetrwać w świecie, w którym siła woli i miłość królują?

Jedyne prawdziwe miłości. Książka idealna na walentynki.                      Z głębi serca                Władca gniewu. Książka idealna na walentynki.

Apartament. Książka idealna na walentynki.Teraz propozycja idealna na walentynki dla osoby, która lubi thrillery!
W luksusowym hotelu w Karkonoszach ginie Nina Engel, pozostawiając męża
w samotności i z pytaniami. „Apartament” Izabeli Janiszewskiej to intrygujący thriller psychologiczny o znikającej żonie, tajemniczych świadkach i prawdzie trudnej do rozgryzienia. Czy Tomasz odkryje, co naprawdę się stało? Wciągająca opowieść o niewidzialnych ranach i niepewności w świecie pełnym kłamstw.

Zakochaliśmy się w nadziei. Książka idealna na walentynki.

„Zakochaliśmy się w nadziei” autorstwa Lancali to debiutancka książka YA tej autorki. Wyjątkowa, zachwycająca i uzdrawiająca – porusza najcięższe tematy choroby w poetycki sposób. Poznajemy historię grupki młodych osób, przewlekle chorych, żyjących razem w szpitalnym świecie. Są dla siebie rodziną złożoną z wyjątkowych, różnych od siebie ludzi. Książka opowiada
o odnajdywaniu dla siebie nadziei w najtrudniejszych chwilach. Mówi również
o miłości, która przychodzi, gdy się tego nie spodziewamy.

nasze winy. „Nasze winy” Louise Kennedy to wstrząsająca opowieść o miłości
i przemocy w sercu Irlandii Północnej w latach 70. To historia Cushli, nauczycielki, i Michaela, adwokata, którzy zakochują się w czasach niepokoju i konfliktów IRA. Ich romans przekracza granice
wyznania i przekonań, ale niesie ze sobą niebezpieczeństwo. Wciągająca historia, który porusza czytelnika od pierwszej strony.

Krótko i szczęśliwie. Książka idealna na walentynki.

Zbiór kilkunastu krótkich reportaży opowiadających
o miłościach u schyłku życia – czasie, w którym
o miłości już się nawet nie myśli. Agata Romaniuk
w „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości”
z czułością doświadczonej reportażystki prezentuje szereg zdumiewających historii starszych ludzi, których los postanowił zaskoczyć, stawiając na ich drodze ukochaną osobę. Nie są to cukierkowe opowieści znane z tanich telenowel, lecz dojrzałe, często bardzo zaskakujące i wywołujące wzruszenie oraz szczery zachwyt.

Inne tonacje ciszy

Wciągający romans i tajemnica, która odmieni życie Aspen Wakefield. Po tragicznym wypadku traci nie tylko matkę, ale także wszystko, na co pracowała. Obudziwszy się w szpitalu, zobaczyła przy sobie obcego chłopaka, Graysona Joyce’a. Ich spotkanie zmieniło wszystko. Jaką tajemnicę kryje Grayson i czy Aspen jest gotowa na to, co przyniesie jej nowe życie? Przekonaj się, czy miłość potrafi uzdrowić nawet najgłębsze rany. Sięgnij po „Inne tonacje ciszy” Remigiusza Mroza i dowiedz się, jak zakończyła się ta historia.

Zainspiruj się również innymi tytułami!

Czytaj dalej!