Aktualności
Chyłka – serialowy fenomen
31.08.2021

Chyłka – serialowy fenomen

Niewiele seriali w naszym kraju budzi tyle emocji, co produkcja TVN-u na podstawie serii o Chyłce. Ekranizacja książek Remigiusza Mroza zdobyła bardzo duży rozgłos, a fani serialu z Chyłką dostępnego na Player nie mogą się doczekać kolejnego sezonu! Nic dziwnego. Ukochana przez widzów mecenas to postać intrygująca, z nietypowym poczuciem humoru oraz ciętym językiem. Sprawy, które rozwiązuje, wydają się nieprawdopodobne, a liczne zwroty akcji nie pozwalają oglądającym na nudę. Wszystko to sprawia, że fani w napięciu oczekują premiery 5 sezonu serialu „Chyłka”. Od września w TVN-ie emitowany będzie czwarty sezon, którego zakończenie sprawia, że na dalsze losy Chyłki czekamy jeszcze bardziej. A skąd ten cały serialowy fenomen? Przeczytajcie.

FENOMENLNA mecenas Joanna Chyłka

Inne słowo nie odda postaci Chyłki. Osobowość, którą wykreował Remigiusz Mróz, jest niesamowicie barwna i w trakcie wartkiej akcji wielokrotnie ma okazje pokazać charakter. Myślę, że właśnie za to widzowie pokochali serial i jego główną bohaterkę. I choć na początku wielu było nieprzekonanych do Magdaleny Cieleckiej, która to wciela się w postać Chyłki, to po czterech sezonach muszą przyznać, że wybór tej aktorki był strzałem w dziesiątkę. Producenci zadbali o świetną obsadę aktorską: Artur Żmijewski wcielający się w Langera, fanomenalny Jakub Gierszał jako Langer junior, Filip Pławiak grający Zordona, Piotr Żurawski jako Kormak i wielu innych. Dzięki nim żadna postać nie wydaje się sztywna czy nijaka.

Fot. bezpłatny materiał promocyjny / x-news.pl / TVN

Chyłka” na TVN-ie to serial, który wciąga, a każdy jego element jest przemyślany i dopracowany. Wielu fanów zwraca uwagę na muzykę, która dobrana według gustu muzycznego głównej bohaterki, idealnie wplata się w klimat serialu. Producenci przygotowali nawet specjalną playlistą z soudntrackiem z „Chyłki”. Świetnie napisane książki, które już same w sobie były bestsellerami, dały podstawę do stworzenia równie fenomenalnego serialu.

Chyłka królową player

Serial dostępny jest na player.pl, a jego fani już nie mogą doczekać się premiery 5 sezonu. Nie zdradzono dokładnej daty, natomiast wiadomo, że ma się ona odbyć jeszcze w 2021 roku. Popularność „Chyłki” pozostaje niezmienna – wciąż bezkonkurencyjna. Nawet osoby, które nie widziały jeszcze produkcji TVN-u, kojarzą, kim jest Joanna Chyłka. Nie ma się co dziwić, bo serial naprawdę jest wart rozgłosu. Powstał on z myślą o platformie player, gdzie dostępne są wszystkie sezony. TVN podjął decyzję żeby odcinki dystrybuowane były najpierw do na ich platformę streamingową, a następnie emitowane na antenie TVN. Było to odważne posunięcie ze strony stacji, wcześniej bowiem nie praktykowano takiego sposobu dostarczania serialu do widzów. Popularność produkcji była tak duża, że jeszcze w czasie antenowej emisji pierwszego sezonu podjęto decyzję o nagraniu kolejnego. Decyzja ta nie powinna nikogo dziwić, ponieważ premierę pierwszego odcinka obejrzały prawie 2 miliony osób.

Fot. oficjalny profil Regmiusza Mroza @remigiuszmroz

Chyłkowe przygody

Pierwsza część, której ekranizacji podjął się TVN, to Zaginięcie, w którym opisana jest historia zaginięcia trzyletniej córeczki koleżanki Chyłki. Kobieta próbuje rozwikłać tę zagadkę, jednak na jaw wciąż wychodzą niespodziewane fakty. Kolejna część serialu, Kasacja, prezentuje losy syna bogatego biznesmena Langera. Zostaje on oskarżony o morderstwo, a broniąca go mecenas staje przed dylematem prawniczej moralności. Sezon 3 „Chyłki” i sezon 4 obfitują w jeszcze więcej wydarzeń. Każdy gwarantuje moc emocji i dreszczyk niepewności, a momentami nawet grozy. Jeśli jeszcze nie widzieliście czwartego sezonu… nic straconego 😊. We wrześniu rusza jego emisja w TVN.

Fot. oficjalny profil Regmiusza Mroza @remigiuszmorz autorka zdjęcia @przemeczenie 

Książki Mroza w nowej odsłonie

Genialne pióro Remigiusza Mroza oraz jego aktywność – nie tylko literacka – wpłynęły na olbrzymią popularność zarówno jego książek, jak i serialu o losach Chyłki. Autor na swoim profilu facebookowym wrzucał nawet zdjęcia z planu zdjęciowego serialu! Zobaczcie zdjęcie z roześmianą Magdaleną Cielecką (aktorka grająca Chyłkę), które można znaleźć na jego Instagramie. Produkcja cieszy się olbrzymią popularnością. W komentarzach znaleźć można wypowiedzi fanów zarówno książek, jak i serialu. W intrenecie trafić można na mnóstwo zapytań o datę premiery kolejnego, już 5 sezonu. Sympatia widzów do serialu sprawiła, że wydawnictwo Czwarta Strona postanowiło wydać książki w wersji z serialowymi okładkami. Wszystkie dostępne są w księgarni internetowej Wydaje nam się.

Lista tytułów z okładką serialową:

Kasacja, Zaginięcie, a może Inwigilacja…? Czyli kolejność czytania Chyłki

Aż trzynaście części w serii sprawia, że można się troszeczkę pogubić. Przygotowaliśmy dla Was spis, który wyjaśnia, od czego zacząć serię Mroza. Jeśli natomiast czekacie na 5 sezon, to nie wydłużajcie sobie czekania i sięgnijcie po książkę. 😁

 1. Kasacja – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 2. Zaginięcie – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 3. Rewizja – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 4. Immunitet – Remigiusz mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 5. Inwigilacja – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 6. Oskarżenie – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 7. Testament – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 8. Kontratyp – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 9. Umorzenie – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 10. Wyrok – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 11. Ekstradycja – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 12. Precedens – Remigiusz Mróz | Księgarnia Wydaje nam się
 13. Afekt – Remigiusz Mróz | Księgarnia Internetowa Wydaje nam się
 14. Egzekucja – Remigiusz Mróz | Księgarnia Internetowa Wydaje nam się

Zaciekawił Cię artykuł? Przeczytaj:

Maria Węcławek