Historia niezwykłych chorób, tajemnice kosmosu i potęga ludzkiego ciała w nowej serii popularnonaukowej Wydawnictwa Poznańskiego.
Wraz z nadejściem roku 2020 Wydawnictwo Poznańskie uruchamia nową serię wydawniczą. Dzięki serii popularnonaukowej dowiecie się, dlaczego brudne ręce mogą was zabić, dlaczego zanikają pierścienie Saturna, jaki wpływ na nasze zachowanie mają geny, jak reaguje mózg, gdy widzisz na stole miskę pełną swoich ulubionych cukierków, dlaczego ludzie wolą chodzić do szarlatanów niż do psychiatrów oraz dlaczego Lenin był grzybem.
W ramach serii popularnonaukowej w 2020 roku ukaże się sześć tytułów. Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości autorstwa Jennifer Wright to humorystyczne spojrzenie na najczarniejsze karty w historii, kiedy ludzie padali jak muchy i nic nie można było na to poradzić. Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu? uznanego australijskiego astrofizyka Freda Watsona to ekscytująca podróż przez wszechświat i jego tajemnice. Oczy ma po matce. Potęga genetyki Carla Zimmera to uznana pozycja (popularnonaukowa książka roku według „Guardiana” i bestseller „New York Timesa”), która przybliży nam historię genetyki, przeprowadzi przez współczesny stan badań i wybiegnie w przyszłość do bioetycznych rozważań nad modyfikowaniem człowieka. Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii Jeffreya Liebermana to fascynująca historia jednej z newralgicznych i najpotrzebniejszych współcześnie dziedzin medycyny. Ukaże się również książka Richarda Maslanda o mózgu, jego działaniu, bodźcach i zmysłach. Na koniec roku przygotowaliśmy crème de la crème – nową książkę Pauliny Łopatniuk, autorki świetnie przyjętych Patologów. Panie doktorze, czy to rak?, która tym razem uważniej przyjrzy się skórze, jej chorobom, naroślom i bliznom.
Serię popularnonaukową Wydawnictwa Poznańskiego wyróżnia oryginalna szata graficzna oraz fakt, że wszystkie książki niosą ze sobą sporą dawkę wiedzy podaną w przystępny sposób. Nie będziecie mogli się oderwać!
SL