Aktualności
Kiedy książka staje się bestsellerem?
05.07.2022

Kiedy książka staje się bestsellerem?

Co to jest książka bestseller? To oczywiście najlepiej sprzedająca się publikacja. Lecz to jednak zbyt ogólne stwierdzenie. Za ogromną sprzedażą stoi coś jeszcze: popularność.

Książka bestseller, czyli co?

Aby powieść stała się bestsellerem, musi nas chwycić za serce. Czytelnicy kupują książkę, ponieważ ona kupiła ich: ciekawą historią, wartką akcją, często łamaniem tabu i niekonwencjonalnością, a także sylwetką głównego bohatera, który dla społeczeństwa stał się kultową postacią. Bestseller to także informacja dla nas, synonim dobrej literatury i jawny komunikat: „Uwaga! Od tej książki nie można się oderwać!”. Poszukujesz najnowszych bestsellerów wydawniczych? Poznaj książkowe hity, które pochłoną Cię bez reszty!

Bestseller książki dla dzieci

Max Einstein ratuje przyszłość Autorzy: Chris Grabenstein, James Patterson

 

Twoje dziecko kocha książki? Z pewnością zadurzy się w książce Ch. Grabensteina i J.Pattersona – Max Einstein ratuje przyszłość. To jedna z wyjątkowej serii książek o genialnej dziewczynce, z którą każde dziecko chciałoby się zaprzyjaźnić, ponieważ… czas nie ma dla niej żadnych tajemnic! Max podróżuje w czasie, jej najlepszym kumplem jest  Albert Einstein, a fizyka i chemia są niczym najlepsza przygoda, której wciąż nam mało!

Bestseller książkowy dla młodzieży

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole Autorka: Sonora Reyes

 

Sonora Reyes, Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole – literacki bestseller wśród młodzieży! To literatura młodzieżowa w najlepszym wydaniu. Doskonała opowieść o dorastaniu i  odkrywaniu własnej tożsamości, a także o roli przyjaźni i wielkiej odwadze do bycia sobą. Książka ważna, bo wpisuje się we współczesne, społeczne potrzeby – osoba autorska jest queerowa i niebinarna, podobnie jak główna bohaterka, która uczy się, jak być sobą. Pora na społeczną edukację!

Bestseller w kategorii kryminał polski

Egzekucja. Seria z Joanną Chyłką Autor: Remigiusz Mróz

 

Niestrudzenie wpisujesz w przeglądarkę książka bestseller kryminał, szukając nowości wydawniczych? Poznaj Egzekucję Remigiusza Mroza. Każda książka z wyjątkowej serii o prawniczce Joannie Chyłce raz za razem trafia na Ranking książek bestsellery polskie, bijąc rekordy sprzedaży i popularności. 14 tom także nie zawodzi. Jest tu wszystko, co uwielbiamy w prozie Mroza – niezwykłe przestępstwa i zagadki, przetykane losami najpopularniejszej prawniczki polskiego kryminału. Mróz osiągnął  to, co udaje się tylko nielicznym – stworzył nowy typ kobiety w literaturze, dlatego nie zwlekaj – włącz głośno Iron Maiden i poznaj Joannę Chyłkę!

Bestseller w kategorii thriller psychologiczny

Jedno po drugim Ruth Ware książka

 

Musi być coś wyjątkowego w prozie brytyjskiej autorki Ruth Ware, skoro okrzyknięto ją Agatą Christie nowego pokolenia! Jej powieść Jedno po drugim to książka bestseller, która podbija serca czytelników na całym świecie! Przenieś się do alpejskiego kurortu i weź udział w wyjeździe służbowym, podczas którego z powodu lawiny, nietypowej oferty i zajadłego konfliktu zaczynają ginąć ludzie…

Bestseller w kategorii  literatura obyczajowa

Daisy Jones & The Six Autorka: Taylor Jenkins Reid

 

Pora na podróż w czasie! Przenieś się w klimat lat 70. w Los Angeles za sprawą kultowej powieści Taylor Jenkins ReidDaisy Jones & The Six to książka napisana w rytmie Rock’n’Rolla, kiedy nikt nie znał Spotify, w sklepach królowały płyty winylowe, a kolorowe neony ulic przyprawiały o zawrót głowy. Daisy Jones & The Six to nazwa stworzonego na potrzeby powieści zespołu i jesteśmy pewni, że gdyby istniał naprawdę, słuchalibyście go aż do zdarcia winyla! Byłby bestsellerem dokładnie jak ta książka.

 

 

 

 

 

Zobacz nasze pozostałe książkowe tematy:

TOP 17 książek na wakacje i na latoTOP 17 książek na wakacjeznajdź tytuł idealny na lato

Kierunek: Norwegia! Czym jest literatura norweska?odkryj literaturę północną

Od nas, dla Was i z Wami, czyli Czytelnia Wydaje nam sięwpadnij do naszej czytelni