Aktualności
Książki podobne do... – cykl polecanych książek
19.01.2023

Książki podobne do... – cykl polecanych książek

Niektóre książki w naszym życiu zaskakują, zdumiewają i wywołują emocje. Trudno jest się nam z nimi rozstać i odłożyć je na półkę. Często więc szukamy książek podobnych do tych, które zapadły nam głęboko w pamięć. Dlatego na naszym blogu znajdziesz cykl, w którym przedstawiamy książki podobne do największych bestsellerów dostępnych na rynku. W tym artykule przeczytasz o kilku ciekawych propozycjach z gatunku young adult.

Literatura młodzieżowa – gatunek, który pobudza wyobraźnię

Literatura młodzieżowa, a w szczególności young adult, to kategoria mieszcząca w sobie całe bogactwo przeżyć, dramatów  i emocji, które towarzyszą nastolatkom, a także młodym dorosłym. Książki takie jak „Cinderella is dead”, „Szóstka Wron” czy „Pieśń syreny” rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie. Dlatego – jeśli szukasz zaskakujących książek fantastycznych, kryminalnych czy romantycznych – gatunek young adult może być dla Ciebie.

Książki takie jak „Cinderella is dead”

 Książka „Cinderella is dead” pokazuje, że walka o własną tożsamość i pragnienia powinna być najważniejszą misją naszego życia. Główna bohaterka, szesnastoletnia Sophia, uczestniczy w dorocznym balu, podczas którego każda kobieta musi przyciągnąć uwagę mężczyzn. Tymczasem Sophia jest zakochana w Erin. Czy związek wbrew wszelkim prawom w świecie pełnym zakazów może mieć sens? Jeśli szukasz książki podobnej do „Cinderella is dead”, musisz koniecznie przeczytać „Geekerellę”.

Geekerella” Ashley Poston

Geekerella” to nie tylko książka taka jak „Cinderella is dead”. To przede wszystkim zaskakująca pozycja, która zyskała grono wiernych czytelników. Całe życie Elle obraca się wokół pasji, związanej z klasycznym filmem science fiction „Starlight”. To w nim znajduje szczęście i spełnienie. Kiedy jednak odkrywa, że do jej ukochanego filmu organizowany jest casting na najlepszy kostium, postanawia opuścić swoje bezpieczne królestwo i wziąć w nim udział. Książka „Geekerella” oraz  „Cinderella is dead” to współczesne ujęcia baśni o Kopciuszku, w których główną rolę odgrywa walka o własne marzenia z przeciwnościami losu.

 

Książki podobne do „Szóstka Wron”

Szóstka Wron” opowiada historię Kaza Brekkera, przestępczego geniusza, który otrzymuje propozycję uczestnictwa w niebezpiecznym wyzwaniu mogącym przynieść mu niewyobrażalne bogactwo. W tym celu musi zebrać drużynę wyjętych spod prawa ludzi, którzy pomogą mu wypełnić tę samobójczą misję. Gdy już przeczytasz tę historię i zainteresuje Cię książka podobna do „Szóstki Wron”, to musisz sięgnąć po „Vicious. Nikczemni”.

Vicious. Nikczemni” Victoria Schwab

To nie jest zwykła książka podobna do „Szóstki Wron”. To opowieść o nadprzyrodzonych mocach, zazdrości, pożądaniu i ambicjach. Dwójka bohaterów prowadzi życie na granicy bezpieczeństwa, badając związek adrenaliny z możliwością rozwijania w sobie nadprzyrodzonych zdolności. Czy cena, jaką przyjdzie im zapłacić, będzie adekwatna do uzyskanych korzyści? Zarówno „Szóstka Wron”, jak i „Vicious. Nikczemni” przedstawiają świat pełen tajemniczych zjawisk, adrenaliny i cienkiej granicy między dobrem a złem.

 

Książki podobne do „Pieśń syreny”

„Pieśń syreny” to morski thriller, w którym poznamy księżniczkę Lirę – najskuteczniejszą morderczynię podwodnego królestwa. Pewnego dnia, gdy uśmierca przypadkiem niewinną syrenę, zostaje skazana na życie pod ludzką postacią. Aby zdjąć klątwę, musi zamordować dziedzica lądowego królestwa, księcia Eliana, największego i bezwzględnego pogromcę syren. Jeśli szukasz książki podobnej do „Pieśni syreny”, to koniecznie zobacz „Pod taflą”.

Pod taflą” Louise O’Neill

„Pod taflą” jest powieścią szczególnie wybieraną przez fanów książek podobnych do „Pieśni syreny”. W głębinach oceanu żyje Gaia. Codzienna monotonia i konieczność podporządkowania się dworskim nakazom sprawia, że poszukuje ona innego życia. Pewnego dnia wypływa na powierzchnię, gdzie spotyka chłopaka, dla którego pragnie porzucić dotychczasowe życie. Czy wystarczy jej odwagi, by zrealizować swoje marzenia? Obie książki łączy nowatorski sposób przedstawienia bajki o małej syrence. Są to historie pełne współczesnych rozterek, moralnych wyborów i zaskakujących rozwiązań.

Wszystkie wymienione „książki podobne do…” i wiele innych z gatunku young adult kupisz w księgarni internetowej Wydaje nam się.

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu:

Prosty sposób na wykonanie zakładki do książki?

Książki podobne do… cz.1, czyli książki z cyklu literatury młodzieżowej.

Co nam daje czytanie książek? – Czyli jak książki wpływają na człowieka?