Aktualności
Powrót do szkoły po wakacjach – promocje na back to school
18.08.2023

Powrót do szkoły po wakacjach – promocje na back to school

Powrót do szkoły po wakacjach może nieść ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Ponownie spotkamy nasze koleżanki i kolegów, z którymi lubimy spędzać czas, poznajemy wiele nowych rzeczy, a także możemy prowadzić wiele ciekawych dyskusji. Czeka nas również skompletowanie plecaka, zakup piórnika czy książek. Lista rzeczy na back to school może być ogromna.
Możemy umilić sobie ten czas i odpowiednio nastroić się na powrót. Szczególnie że przed nami jeszcze kilka tygodni wakacji. Jednym z najprostszych sposobów na przyjemne spędzenie ostatnich dni lata jest czytanie książek.

Co kupić w ramach książkowych promocji back to school?

Jeśli szukasz ciekawej listy książek, zanim na dobre rozpocznie się nowy rok szkolny, mamy dla Ciebie kilka propozycji, obok których nie można przejść obojętnie.
Dodatkowo w naszej księgarni od 21.08 do 01.09, rozpoczynamy promocję Back to school, dzięki której, kupisz książki wydawnictw We need YA, Wydawnictwo Poznańskie (seria ZROZUM) oraz Zygzaki z rabatem -40%.
Dzięki tej promocji nie tylko uzupełnisz swoją biblioteczkę, ale przeżyjesz mnóstwo ekscytujących przygód.

Back to school – lista książek od wydawnictwa Zygzaki

Most dusz Autorka: Victoria Schwab
Podróż po nawiedzonych miastach, mroczne tajemnice, świat duchów przeplatający się ze światem ludzi – to wszystko znajdziesz w trzecim tomie zaskakującej książki fantasy Most dusz Victorii Schwab. Jest to idealna lektura dla tych, którzy interesują się opowieściami o niewyjaśnionych zjawiskach i nadprzyrodzonych istotach. Idealna książka dla dzieci w wieku 12+.

 

 

 

 

 


Dyniowy demon Anety Jadowskiej zaprasza do krainy magii – w cyrkowym świecie przeżyjesz przygody, jakich się nie spodziewasz! Koty emanują dziwną magią – nic nowego, ludzie już dawno zaakceptowali, że te stworzenia rządzą światem. Zresztą nie mieli innego wyjścia. Ale duchy, demony i dynie w lipcu? Nie tak Franek i Finka wyobrażali sobie Halloween. To i tak pikuś przy tym, jakie straszne niespodzianki skrywa miasteczko wiecznego Halloween. Książka dla dzieci od lat 8.

 

 

 

 

 


Szalik O Wisławie Szymborskiej dla dzieci to ilustrowana książka dla dzieci przybliżająca życie Noblistki. To zabawna opowieść o małej Ichnie i dorosłej Wisławie. Bywa też poważnie. Oczywiście, nie za bardzo. W końcu każdy dorosły powinien zachować w sobie coś z dziecka. Idealna książka dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Sprawdź pozostałe

Zobacz listę książek z wydawnictwa We need YA w promocji Back to school

Zakochaliśmy się w nadziei Lancali to debiutancka książka Young Adult tej autorki. Wyjątkowa, zachwycająca i uzdrawiająca – porusza najcięższe tematy choroby w poetycki sposób. Poznajemy historię grupki młodych osób, przewlekle chorych, żyjących razem w szpitalnym świecie. Są dla siebie rodziną złożoną z wyjątkowych, różnych od siebie kawałków. Książka opowiada o odnajdywaniu dla siebie nadziei w najtrudniejszych chwilach. Mówi również o miłości, która przychodzi, gdy się tego nie spodziewamy.

 

 

 

 


A z popiołów zrodzi się ogień Sabaa Tahir przenosi czytelników do brutalnego świata Imperium Marsyjskiego, gdzie bunt jest karany śmiercią. Główni bohaterowie, Laia i Elias, reprezentują różne sfery społeczne – ona niewolniczka, on żołnierz. Ich wybory kształtują losy państwa w tej pełnej akcji opowieści o walce, odwadze i nadziei, idealnej dla miłośników młodzieżowej literatury fantastycznej.

 

 

 

 

 

Dopóki rosną cytrynowe drzewa Zoulfa Katouh debiutuje jako autorka literatury młodzieżowej w tej książce, która jednocześnie stanowi hołd dla jej ukochanego kraju, Syrii. W trakcie syryjskiej wojny domowej, w czasach, gdy życie setek, a nawet tysięcy osób, staje na krawędzi, poznajemy historię Salamy, wolontariuszki szpitalnej, oraz jej przyjaciółki Layli. W obliczu ogromnego cierpienia, obie kobiety muszą dokonać trudnego wyboru: pozostać, czy opuścić ojczyznę, która się zmienia w pole bitwy.

 

Córka smoka to niezwykle udany finał trylogii o Mieście Snów Adam Fabera. Znajdziesz tu ogromną dawkę czarów, zaskakujących zwrotów akcji i tajemniczych wydarzeń. Poznasz bohaterkę o wyjątkowej mocy i odwadze, która poszukuje własnej tożsamości. Książka zaskakuje, posiada bardzo wartką i dynamiczną akcję, w której doświadczysz międzywymiarowych podróży i odkryjesz wiele tajemnic.

 

 

 

 

 

Książki wydawnictwa We need YA to nie tylko fantastyka, ale również historie, które mogą wydarzyć się każdego dnia. W książce To właśnie my poznajemy dalsze losy dwójki chłopaków, których łączy wielkie uczucie, o którym mogliśmy przeczytać w powieści „A jeśli to my”, napisanej przez Adama Silvera i Becky Albertalli. Książka idealnie sprawdzi się na letnie upalne wieczory, szczególnie jeśli szukasz lekkiej historii, której akcja dzieje się w Nowym Jorku. Duża dawka humoru, zaskakujące historie, zaduma i refleksja, to wszystko i wiele więcej, znajdziesz w powieści To właśnie my.

 

Sprawdź pozostałe

 

Książki Wydawnictwa Poznańskiego na Back to School

Zobacz ptaka. Opowieści po drodze z książką Jacka Karczewskiego zapraszamy Cię w podróż do ptasiego świata, drogą po meandrach historii naszych relacji z ptakami i Przyrodą. Znajdziesz w niej odpowiedzi na różne pytania np.: Czy wiesz, które dzieła światowej cywilizacji zostały napisane gęsim piórem? Który ptak jest najgęściej opierzony, a który waży raptem tyle co dwie oliwki – i to bez pestek?! I czy ptaki miewają kaca? 

 

 

 

 

 

Żeńska końcówka języka dostarcza wiedzy na temat budzącego kontrowersje zjawiska, jakim są feminatywyMartyna F. Zachorska pokazuje, że choć żeńskie nazwy zawodów i funkcji mogą niektórym wydawać się dziwne czy trudne w użyciu, stanowią integralną część języka, o którą powinniśmy dbać na równi z innymi formami gramatycznymi. Autorka nie wikła się w ideologiczne spory – opiera się na faktach, a nie przekonaniach.

 

 

 

 

 

Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa – Nikola Tesla jest w dużej mierze jednym z twórców współczesnego świata. Przyczynił się do rewolucji elektrycznej, która całkowicie zmieniła ludzkie życie na przełomie XIX i XX wieku. Wynalazł radio, dynamo rowerowe, baterię słoneczną i widowiskowy transformator nazwany od jego nazwiska. Dowiedz się, jak jego wyjątkowe wynalazki i pomysły ukształtowały dzisiejszą rzeczywistość. Przeżyj pasję i determinację, które towarzyszyły Tesli w dążeniu do zmiany świata poprzez innowacje elektryczne.

 

 

 

 

Jak przeżyć w starożytnym Egipcie – odkryj mądrość starożytnych cywilizacji! Nasza kolekcja książek historycznych zabierze Cię w podróż m.in.: przez tajemnice Starożytnego Rzymu, Grecji i Egiptu. Poznaj życie codzienne, historię i fascynującą kulturę tych cywilizacji. Przybliż się do starożytnych obyczajów, wierzeń i osiągnięć, odkrywając ich wpływ na dzisiejszy świat. Zanurz się w pięknie sztuki, architektury i mitologii tamtych czasów. Nie przegap okazji, by zgłębić dziedzictwo, które kształtowało naszą współczesność!

 

 

 

 

Sprawdź pozostałe

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

Zobacz nasze pozostałe podpowiedzi i artykuły książkowe:

25-pomysłów-czy-dzieci-cztały-książki-księgarnia-Wydaje-nam-sięJaką moc mają ilustracje? Wszystkiego dowiesz się tutaj.
Poznaj książki młodzieżowe, które trzeba przeczytać.
Odkryj również 25 skutecznych sposobów na zachęcenie dziecka do czytania książek.