Aktualności
The Best Of Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż
31.05.2021

The Best Of Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż już za nami. Mamy nadzieję, że podobała Wam się wędrówka po niezwykłej Krainie Wyobraźni oraz że przyniosła Wam dużo inspiracji i rozrywki. Bardzo dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w naszych wydarzeniach, wszystkie miłe komentarze i polecenia. Dziękujemy również za zaufanie do naszej księgarni Wydaje nam się – z każdą zamówioną książką rosły nasze serca. Co ciekawego wydarzyło się podczas Domowych Targów Książki: Zaczytana podróż? Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd wydarzeń – The Best Off. Przyjemności!

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż – co się wydarzyło?

Domowe Targi Książki powstały po to, by każdy mógł uczestniczyć w targach książki. Spotykamy się online i łączymy się z Wami na przekór wszystkim przeciwnościom i dzielącej nas odległości. To już nasza czwarta edycja targów i… chyba nie ostatnia. Podczas edycji Zaczytana podróż zabraliśmy Was do Krainy Wyobraźni, poznaliśmy z piękną tradycją króla Książka I i pokazaliśmy mapę naszego królestwa. Jeżeli jesteście ciekawi legendy, posłuchajcie baśni o Krainie Wyobraźni, którą czyta Aneta z Wydawnictwa Zygzaki >> zobacz Otwarcie Domowych Targów Książki

Podczas tej edycji zorganizowaliśmy aż 27 spotkań na żywo! Codziennie było można spotkać pracowników wydawnictwa, ulubionych autorów i ukochane autorki, posłuchać o naszym projekcie dla Bibliotek czy dowiedzieć się, jak zostać recenzentem. Jeżeli nie mogliście być z nami na żywo, zachęcamy gorąco do obejrzenia zapisów spotkań. Znajdziecie je na facebooku księgarni Wydaje nam się oraz w programie poniżej. Mało? Sprawdź nasze spotkania z poprzednich edycji Domowych Targów Książki >> zobacz nagrania spotkań Domowych Targów Książki

Oprócz księgarni Wydaje nam się w targach wzięły również udział:

 • Wydawnictwo Poznańskie
 • Czwarta Strona
 • Czwarta Strona Kryminału
 • We need Ya
 • Zygzaki

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż – bestsellery

Przez cztery dni trwania Domowych Targów Książki: Zaczytana podróż spłynęły do nas tysiące zamówień. Jesteście ciekawi, jakie książki były najczęściej wybierane? Przedstawiamy Top 10 bestsellerów naszych targów. Wcale się nie dziwimy, że to właśnie te książki wzbudziły największe zainteresowanie – te historie są cudowne, inspirujące i rozrywkowe.

 1. „Pod kluczem” Ruth Ware Ten kryminał Was zachwycił. Może było to spowodowane spotkaniem z autorką? A może sama historia domu, który żyje własnym, mrocznym życiem Was urzekła? Książka „Pod kluczem” stała się ulubieńcem Domowych Targów Książki.
 2. „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” Elif Shafak To jedna z najlepszych powieści Elif Shafak i widać, że zgadzacie się z międzynarodowym jury. Ta zmysłowa opowieść o życiu, w którym wielu odbiera się prawo do bycia sobą, została ubrana przez Wydawnictwo Poznańskie w piękną oprawę. Do kolekcji polecamy „Bękarta ze Stambułu”, a od lipca również „Czterdzieści zasad miłości”.
 3. „Niewidzialne życie Addie LaRue” Victoria Schwab Dziękujemy zespołowi We need YA, że przyniosły do Polski tę niezapominajkową książkę o dziewczynie bez imienia, która igra z… potężną ciemnością. Jeżeli szukacie książki dla nastolatki lub nastolatka – będzie świetnym prezentem. Jeżeli w duszy macie dalej 18 lat, kochacie magię i demony – spodoba się Wam. Rozrywka i podróż do świata wyobraźni gwarantowana.
 4. „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo Oszałamiająca, pulsująca życiem opowieść o kobietach – nasz bestseller od kilku miesięcy. Cieszymy się ogromnie, że sięgacie po takie inspirujące książki. Wprawdzie nasza edycja kolekcjonerska w twardej oprawie została przez Was wykupiona, ale zachęcamy do sięgnięcia po książkę w miękkiej oprawie. Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o tej powieści dekady? Do nadrobienia!
 5. „Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza” Jack Hartnell Podobno mamy wiele wspólnego z ludem średniowiecza i chyba czytelnicy naszej księgarni postanowili odkryć, czy to, co pisze Jack Hartnell jest prawdą. Czas odkryć fascynujące oblicze tego okresu. A jeżeli jeszcze Wam mało średniowiecznych tematów, polecamy „Świnię na sądzie ostatecznym”. Nikt tak nie pisze o średniowieczu, jak Maja Iwaszkiewicz. Spodoba się Wam!
 6. „Wierzyliśmy jak nikt” Rebecca Makkai Bestsellerowa książka 2020 roku, która jeszcze przez długi czas będzie nas wciągać i urzekać. To rozdzierająca podróż przez lata osiemdziesiąte, aż po współczesny chaos. Przyjaźń, odkupienie, tragedia, bohema, AIDS i chicagowska epidemia. Trudno się oderwać od tej lektury.
 7. „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii” Coś nam mówi, że polubiliście nową serię popularnonaukową ZROZUM. I bardzo dobrze! Nie ma jak nauka w prosty i przyjemny sposób, czyli przez dobre historie. Jeżeli jesteście świeżo po rozstaniu, oto podręcznik, jak sobie z nim poradzić. No dobrze, to raczej przykład, jak tego nie robić. Ale poczytać zawsze można.
 8. „Tkając świt” Elizabeth Lim Dziewczyna w przebraniu chłopca rywalizuje o zaszczytne stanowisko krawca cesarza. Czyli „Project Runway” w połączeniu z „Mulan”. Czy trzeba dodawać coś więcej? Chyba tylko, że We need Ya dzielnie pracuje, żeby jak najszybciej dostarczyć do was kolejny tom tej opowieści.
 9. „Od pierwszych słów” Agata Przybyłek Nowa seria obyczajowa, a już podbija Wasze serca. Na pytanie, czy dacie się poprowadzić drogą pośród tajemnic, odpowiedzieliście zdecydowane tak! Morze, sprawa zaginionych kobiet, znany detektyw i dziewczyna inna niż wszystkie. Mocny początek!
 10. „Cyrk martwych makabresek” Aneta Jadowska Podczas Domowych Targów Książki: Zaczytana podróż dołączyły do nas Zygzaki – nowe wydawnictwo dziecięce. Przyniosły ze sobą książkę, o której można słuchać godzinami. Smok sznurówka, rodzeństwo, które odkrywa swoje niezwykłe zdolności, dziadek Baltazar i jego cyrk oraz złe elfy. Franek i Finka zapraszają do magicznego świata!

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż – harmonogram wydarzeń

Wprawdzie targi już za nami, ale kto powiedział, że nie warto wrócić do wszystkich spotkań i obejrzeć je jeszcze raz? Jeżeli któreś nasze spotkanie bardzo Ci się spodobało lub nie mogłaś/mogłeś w nim uczestniczyć na żywo – prezentujemy harmonogram wydarzeń Domowych Targów Książki: Zaczytana podróż i linki do wszystkich spotkań. Oglądajcie i bawcie się dobrze!

 

Spotkania na żywo 13 maja 2021

Spotkania na żywo 14 maja 2021

Spotkania na żywo 15 maja 2021

Spotkania na żywo 16 maja 2021

 

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż – konkurs

Tak dużo atrakcji i nie mogło zabraknąć konkursu. Na naszym Instagramie zorganizowaliśmy zabawę, podczas której było można wygrać aż 3 roczne zapasy książek oraz 10 wyróżnień! Zadanie? Pokazać, jak spędzacie z nami Domowe Targi Książki. Dziękujemy za wszystkie Wasze zgłoszenia i piękne prace. Kraina Wyobraźni nie jest Wam obca. Poniżej przedstawiamy zwycięskie prace oraz wyróżnienia. Aż chce się znowu wybrać na Domowe Targi Książki prawda?

 

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż – ankieta

Brałaś udział w Domowych Targach Książki? Widziałeś nasze spotkania? Podziel się swoją opinią! Przygotowaliśmy krótką ankietę, która pomoże nam przy organizacji kolejnych Domowych Targów Książki. Kilka pytań dzieli Cię od glorii i chwały, a nas od jeszcze lepszej edycji targów online.

Dodatkowo, wszystkie osoby, które prześlą do nas ankietę otrzymają kod rabatowy na 15% zniżki w księgarni Wydaje nam się. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą opinię, zdanie i komentarz.

Przejdź do ankiety >>