Aktualności
Festiwal Kobiet – książki, które warto przeczytać
01.03.2023

Festiwal Kobiet – książki, które warto przeczytać

W Dniu kobiet każda kobieta powinna się czuć szczególnie doceniona. To ten wyjątkowy moment w roku, gdy podkreślana jest kobiecość. Z tego względu, że można realizować ją na różne sposoby, w księgarni Wydaje nam się postanowiliśmy świętować nie dzień, lecz cały tydzień! Od 1 do 8 marca czekają na Was wspaniałe atrakcje, które pozwolą każdej zaczytanej kobiecie znaleźć dla siebie dokładnie to, czego szuka!

Festiwal Kobiet 2023

Książki na Dzień kobiet

Każda kobieta jest wyjątkowa, co oznacza, że równie wyjątkowe są jej preferencje czytelnicze. Rozumiemy to w naszej księgarni! Właśnie dlatego od 1 do 8 marca wybrane książki będą dostępne w promocji aż 50% taniej. Wśród nich znajdą się przeróżne gatunki i tematy, dzięki czemu każda czytelniczka znajdzie coś dla siebie. Wszystkie książki są pisane przez naszych wspaniałych autorów oraz utalentowane autorki! Zachwycają oni odbiorców i odbiorczynie swoim stylem, ujęciem tematu i spostrzeżeniami, podkreślonymi przez wrodzoną kobiecą wnikliwość. Dzięki temu każda książka to historia kobiet godnych zapamiętania.

Poniżej przedstawiamy listę szczególnie polecanych przez nas tytułów, niezależnie od tego, czy chcesz obdarować nimi siebie, czy najbliższą osobę!

Literatura młodzieżowa na Dzień Kobiet

Książka może być prezentem dla młodej kobiety, która dopiero odkrywa swoją kobiecość bądź uwielbia zanurzać się w fikcyjnych światach wraz z wyjątkowymi bohaterami. Na szczęście nasza literatura młodzieżowa ma wszystko, czego szukasz, aby uczynić Dzień Kobiet jeszcze bardziej niezapomnianym! Sprawdź koniecznie:

 • trylogię Dotknij mnie, Odkryj mnie, Rozbudź mnie Tahereh Mafi – bestsellerową serię o dziewczynie ze szczególnym darem, która pozbywa się strachu i staje oko w oko z przeciwnościami losu
 • Ostatniej nocy w klubie Telegraph Malindy Lo – opowieść o dorastającej queerowej dziewczynie z San Francisco lat 50. w tle
 • Dorosłą Tiffany D. Jackson – historię o młodej wschodzącej gwieździe, która musi się zmierzyć z ciemną stroną show-biznesu.

W połączeniu z własnoręcznie zrobioną zakładką taki prezent na pewno okaże się trafiony! Jeśli potrzebujesz inspiracji, sprawdź nasz poradnik.

Literatura piękna na Dzień Kobiet

W naszej księgarni znajdzie się również wiele wspaniałych tytułów dla miłośniczek literatury pięknej, pełnej wzruszeń, malowniczych światów i głębokich przemyśleń. Wielokrotnie nagradzani autorzy i nagradzane autorki swoimi dziełami gwarantują czas spędzony z wartościową lekturą oraz uczuciami, które pozostają w czytelniku i czytelniczce na dłużej. Z naszego wyboru literatury pięknej szczególnie polecamy:

 • Zanim dojrzeją granaty Rene Karabasz – przepiękną opowieść o poszukiwaniu miłości w cieniu albańskich Gór Przeklętych
 • książki Elif Shafak – wielokrotnie nagradzanej autorki, poruszającej takie tematy jak feminizm, queerowość czy wolność słowa
 • Manifest Bernardine Evaristo – powieść będącą jednocześnie biografią i apelem, aby uparcie dążyć do wyznaczonego sobie celu.

Kryminał i thriller na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet wcale nie musi oznaczać wyłącznie pięknych, lekkich słów i miłosnych uniesień. Kobiecość to także tajemnica, szósty zmysł i umiejętność grania napięciem. Dzięki naszej literaturze kryminalnej i thrillerom pisanym przez kobiety możesz mieć pewność, że intrygi i śledztwa będą pełne zwrotów akcji i nie pozwolą się oderwać aż do ostatniej strony! Sprawdź wybrane przez nas:

 • Nie zabiłam Klaudii Muniak – powieść o ucieczce od piętna przeszłości i wysiłku, jaki wiąże się z przeciwstawieniem się zarzutom morderstwa
 • książki Ruth Ware – bestsellerowej autorki thrillerów, nagradzanej m.in. przez „New York Times”
 • Niewybaczalne Izabeli Janiszewskiej – kryminał o sile kłamstwa i wpływie przeszłości na teraźniejszość.

A także wszystkie inne, które w pierwszym tygodniu marca będą przecenione aż o 50%!

Literatura faktu na Festiwal Kobiet

W Wydaje nam się znajdzie się również coś dla zwolenniczek twardego stąpania po ziemi. Spośród całej gamy literatury faktu, czyli książek związanych ze światem, historią kobiet czy intymnością, wybraliśmy te, które pokochały już tysiące czytelniczek, a teraz to Ty możesz odkryć ich wyjątkowy charakter! Szczególnie polecamy:

 • Platerówki? Boże broń! Olgi Wiechnik – wspomnienia Ady, byłej żołnierki Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater, jedynej takiej formacji w historii polskiego wojska
 • Tu mieszka spokój Sylwii Izabeli Schab – opowieść o Danii, czyli prawdopodobnie najszczęśliwszym państwie świata (premiera książki już 22 marca!)
 • Sprawy łóżkowe. Historia seksu Kate Lister – historyczny przekrój postrzegania intymności i apel o rozmowę o naszych potrzebach.

Literatura obyczajowa i bezwstydna na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet nie mógłby się odbyć bez odniesienia do kobiecej miłości i zmysłowości. Właśnie dlatego wybraliśmy najlepsze książki obyczajowe i bezwstydne – żeby dzięki wyborowi różnorodnych ujęć miłości podkreślić, że każda kobieta jest inna. Nasze autorki podkreślą to w swoim stylu pisania, pikantnych dialogach i romantycznych gestach wykreowanych bohaterów! Spośród nich sprawdź koniecznie:

Niezależnie od tego, czy preferujesz delikatność, czy erotykę – wśród naszych książek na pewno znajdziesz coś dla siebie, a także dla Twoich najbliższych!

Literatura dziecięca na Festiwal Kobiet

W tak ważnym dniu nie zapominamy o najmłodszych kobietach! Nasza literatura dziecięca to wspaniały pomysł, aby od małego kreować nawyk czytelnictwa! Szczególnie polecamy:

 • serię o Max Einstein: Genialny eksperyment, Buntownicy nie bez powodu, Max Einstein ratuje przyszłość – wspaniałe historie dla młodych kobiet, które widzą w sobie silne bohaterki i przyszłe naukowczynie
 • Dziewczynkę, która nie lubiła swojego imienia Elif Shafak – opowieść o dzielnej dziewczynce ze Stambułu, odkrywającej sekret bajkowej krainy
 • Jaclyn Hyde Annabeth Bondor-Stone i Connora White’a – zabawną powieść dla dzieci od 8 roku życia o walce dobra ze złem, relacjach rodzinnych i odkrywaniu swoich emocji.

Te i inne książki będą dostępne w dniach 1 do 8 marca w wyjątkowej promocji aż 50% taniej!

Atrakcje na Dzień Kobiet od Wydaje nam się

To nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Was z okazji Festiwalu Kobiet! Planujemy jeszcze inne wspaniałe książkowe atrakcje, które możecie śledzić już od 1 marca na naszych social mediach i stronie internetowej. Oprócz promocji mamy w planach:

 • współpracę z influencerkami, ambasadorkami Wydaje nam się i Wydawnictwa Poznańskiego
 • codzienną promocję jednej książkowej bohaterki z danej marki naszej grupy, żeby podkreślać różnorodność silnych postaci kobiecych w literaturze
 • polecenia książek od zespołu księgarni
 • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
 • live lub spotkanie z autorką Wydawnictwa Poznańskiego.

Festiwal kobiet

Mamy nadzieję, że tak jak my nie możesz się już doczekać Festiwalu Kobiet, który będzie trwał aż tydzień, od 1 do 8 marca na Instagramie, Facebooku i TikToku Wydaje nam się! To będzie wyjątkowy czas, pełen pięknych książek, kobiecej perspektywy i rozmaitych atrakcji uświetniających całe przedsięwzięcie. Piękno jest kobietą!

 

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

Wpadnij też na nasze pozostałe artykuły:

Długie książki nie gryzą! – sprawdź, dlaczego wszystkie książki, nawet te najdłuższe, zasługują na szansę.

TOP 10 najpiękniejszych okładek książek – od swojego ulubionego gatunku też trzeba czasem odpocząć, czyli… polecamy książki po okładkach.

Książki polecane przez czytelników i influencerów – zobacz co polecają influcencerzy!