Aktualności
Pride Month w księgarni Wydaje nam się – zobacz książki z bohaterami LGBTQ+
01.06.2022

Pride Month w księgarni Wydaje nam się – zobacz książki z bohaterami LGBTQ+

Czerwiec to tak zwany Pride Month, 🏳‍🌈 czyli miesiąc wsparcia dla społeczności LGBTQ+. W okresie tym nie tylko organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, parady, festiwale i happeningi promujące równość i tolerancje. Jest to przede wszystkim czas dialogu, solidarności oraz walki z ograniczaniem praw i wolności. Nie inaczej jest również w naszej księgarni, gdzie czeka na Ciebie spora dawka niezwykłych i inspirujących książek  LGBTQ+.

pride month promocja na książki -50%

Z tej okazji wraz z wydawnictwem We need Ya przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.

  • promocje -50% na tęczowe książki 🤑
  • premiery nowych tytułów 😎
  • konkursy 🎉
  • spotkania online 🎥
  • wyjątkowe zestawy książek 🤩

Wszystkie informacje znajdziecie zarówno na naszej stronie internetowej oraz na naszych social mediach. Obserwujcie nas, aby być na bieżąco. Poniżej umieszczamy kilka przydatnych linków:

Spotkania w ramach Pride Month

9.06.22 odbędzie się pierwsze spotkanie pt: ,,Tęczowe książki, które wspierają”. Spotkanie na żywo w kawiarni UNO w Poznaniu. Dla osób, które nie mogą pojawić się osobiście będziemy je transmitować również na Facebooku. Temat będzie dotyczył dobroczynnego wpływu literatury opowiadającej o queerowych nastolatkach. Będziemy rozmawiać o odkrywaniu swojej tożsamości i radzeniu sobie z wyzwaniami, jakie łączą się z tym procesem.

Świętuj Pride Month i sprawdź nasze tęczowe książki

Książki to najlepszy sposób, by poznać emocje, codzienne problemy i pragnienia osób LGBTQ+. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz takie tęczowe książki, jak: reportaże, powieści kryminalne, obyczajowe, a nawet powieści fantastyczne i młodzieżowe. Dzięki nim poznamy życie osób poszukujących swojej tożsamości i takich, które ją znają, lecz muszą zmagać się ze swoją codziennością.

Miesiąc Dumy jest najlepszym czasem na edukacje i zapoznanie się z książkami z osobami LGBTQ+. Dlatego z okazji Pride Month w księgarni wydajenamsie.pl wszystkie tęczowe książki kupisz taniej aż o 50%. Promocja obowiązuje zarówno na książki papierowe, jak i e-booki.

Zobacz propozycje książek z queerowymi bohaterami

Bez wstydu. Sekspraca w Polsce Autorka: Karolina RogaskaOdważna, bezkompromisowa, prawdziwa. Taka właśnie jest książka Bez wstydu. Sekspraca w Polsce Karoliny Rogaskiej. Reportaż ten odkrywa przed nami pracę w seksbiznesie w sposób całkowicie szczery i pozbawiony zahamowań. To poruszająca książka o dokonywaniu wyborów, relacjach ze społeczeństwem i życiem pod ciągłą presją i napięciem.

 

Różowa linia Autor: Mark GevisserRóżowa linia Marka Gevissera udowadnia, że każda granica zaczyna się w naszych głowach, przekonaniach, kulturze i tradycjach. Miejsce urodzenia i środowisko, w którym się wychowujemy, wpływają na nasze poglądy. W tej książce Mark Gevisser opisuje, jak wygląda kwestia praw ludzi o różnej orientacji seksualnej na świecie. Poznamy tu parę lesbijek, walczących o prawo do bycia matkami, czy transpłciowych dzieci, dążących do właściwego definiowania ich seksualnej tożsamości przez innych, a także wiele innych bohaterów wykluczanych często przez społeczeństwo.

Tęczowe książki, które wzruszają, fascynują i wywołują emocje

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole Autorka: Sonora ReyesPrzewodnik lesbijki po katolickiej szkole Sonory Reyes to niezwykle inspirującą opowieść o odwadze i wewnętrznej sile. Główną bohaterką jest nieheteronormatywna dziewczyna, która pragnie dopasować się do zasad panujących w katolickiej szkole. Powieść Reyes stawia ważne pytania o to, co definiuje nas jako ludzi. Tożsamość seksualna? Wiara duchowa? Czy to, jacy jesteśmy dla innych? Odważna, emocjonalna tęczowa książka, która wywołuje szereg emocji od radości przez smutek, wzruszenie i satysfakcję.

 

Felix Ever After. Na zawsze Felix Autor: Kacen CallenderFelix Ever After. Na zawsze Felix Kacen Callender – główny bohater, czarnoskóry, queerowy, transpłciowy chłopak pragnie doświadczyć prawdziwej miłości. Nie może pogodzić się z tym, że do tej pory – mimo wielu starań – nie udało mu się jej znaleźć. Z każdym dniem odkrywa jednak, że poszukiwanie miłości definiuje to, kim jesteśmy, a nasza tożsamość to filtr, poprzez który spoglądamy na świat. Poznaj niezwykłą historię o zemście, miłosnym trójkącie, walce z emocjami i poszukiwaniu własnego ja.

 

A jeśli to my Autorzy: Adam Silvera, Becky AlbertalliA jeśli to my – bestsellerowi autorzy Adam Silvera i Becky Albertalli zapraszają nas na niezwykłą literacką podróż do świata pełnego zaskakujących historii, których bohaterami jest dwóch kompletnie różnych od siebie chłopaków. Los sprawia, że ich drogi łączą się i nawet jeśli jest to z początku wyboista i trudna droga, starają się znaleźć sposób, by być razem. Czy wszechświat potrafi zesłać nam miłość naszego życia? Czy los rozdziela nas tylko po to, by ostatecznie nasze drogi mogły się połączyć? Odpowiedź znajdziesz w tej książce.

 

 

 

 

Księgarnia Wydaje nam się to miejsce, w którym znajdziesz nie tylko wiele ciekawych tęczowych książek, ale również mnóstwo pomysłów i inspiracji. Przeczytaj nasze inne wpisy:

czytelnia wydaje nam się na FacebookuJeśli szukasz więcej książek na Pride Month – zobacz nasz kolejny artykuł o tęczowych książkach

Lubisz czytać książki, a jeszcze bardziej o nich rozmawiać? – przeczytaj artykuł o naszej czytelni i dołącz do grupy na Facebooku

Twoja domowa biblioteczka jest coraz większa? Zobacz nasze sposoby na dużą liczbę książek.