Aktualności
Ile książek napisał Remigiusz Mróz?
15.09.2022

Ile książek napisał Remigiusz Mróz?

Joanna Chyłka, komisarz Frost i Ina Kobryn. Mianownikiem, który łączy wszystkie te postacie, jest Remigiusz Mróz – znany także jako najpoczytniejszy autor w Polsce. Na koncie pisarza (który, jak sam przyznaje, pisze około 10 godzin dziennie) nie brakuje powieści i adekwatnych do nich nagród. Thrillery prawnicze? A może religijny horror? Sprawdź, które książki Remigiusza Mroza dostępne są w naszej księgarni.

Książki z Chyłką, tj. najpopularniejsza seria Remigiusza Mroza

Ekscentryczna, brawurowa i zuchwała – jakkolwiek nie określić Joanny Chyłki, jedno trzeba jej przyznać: to właśnie jej postać sprawia, że od książek Remigiusza Mroza nie sposób się oderwać. Trudno się więc dziwić, że cykl z elektryzującą prawniczką na chwilę obecną liczy 15 thrillerów, a my – wcale nie po cichu – wciąż liczymy na więcej.

Zmagania bezkompromisowej bohaterki wciąż przed Tobą? Zazdrościmy, a jednocześnie informujemy – w naszej księgarni internetowej znajdziesz wszystkie tomy serii z Joanną Chyłką. Kolejność ich czytania prezentujemy w poprzednim artykule.

Nie tylko kryminały, czyli twórczość Remigiusza Mroza

Bestsellery Empiku, Wiktory, Złoty Pocisk – chociaż to właśnie za kryminały Remigiusz Mróz jest najczęściej nagradzany, jego twórczość nie ogranicza się do jednego gatunku. Poświadczyć o tym może chociażby świetna historyczna saga, pt. „Parabellum”. W tej trylogii autor przenosi nas do czasów drugiej wojny światowej, gdzie miłość, przemoc, okrucieństwo i wola walki (za wszelką cenę) tworzą mieszankę wybuchową. Seria składa się z następujących tomów:

  1. Prędkość ucieczki (2013)
  2. Horyzont zdarzeń (2014)
  3. Głębia osobliwości (2016)

 

Jeśli chodzi o powieści historyczne, w swoim dorobku Remigiusz Mróz ma także „Świt, który nie nadejdzie” (2016). Gangsterskie porachunki, przestępczy półświatek i międzywojenna Warszawa – to bez wątpienia jedna z tych książek, przy których zarywa się noce.

Książki Remigiusza Mroza i… fantastyka?

Autor serii z Chyłką to pisarz, którego nie sposób zaszufladkować. Obok kryminałów i historycznych powieści Remigiusz Mróz tworzy również fantastykę – i robi to świetnie. Na swoim koncie pisarz ma więc „Chór zapomnianych głosów (2019) – powieść rozgrywającą się w kosmicznej przestrzeni. Jej kontynuacją jest „Echo z otchłani (2020) – książka, w której akcja przenosi się na Ziemię – o ile wyjałowioną, nękaną kataklizmami planetę można wciąż tak nazywać.

 

 

 

A wracając do podstaw (czytaj: kryminałów), w naszej księgarni dostępne są również następujące tytuły:

  1. W cieniu prawa (2016),
  2. Czarna Madonna (2017),
  3. Hashtag (2018),
  4. Osiedle RZNiW (2020),
  5. Nie ufaj mu (2022).

Jeśli natomiast chcesz wiedzieć więcej o samym autorze – o tym, kim jest, jak pisze, co go motywuje, zachęcamy do lektury „O pisaniu. Na chłodno. To właśnie w tej książce Remigiusz Mróz zdradza tajniki swojej pracy i wyjaśnia, jak wygląda zawód autora – na pełen etat.

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

Po więcej informacji na temat książek Remigiusza Mroza zajrzyj tutaj:

chyłka, dziewczyna trzyma w rękah dwa stosy książek z serii z chyłką remigiusza mrozaChyłka = czytelniczy fenomen – sprawdź, dlaczego to właśnie w serii z Chyłką zakochali się fani kryminałów,

Chyłka – serialowy fenomen – książki, książki i… serial? Zobacz, jak przedstawia się ekranizacja perypetii niepowtarzalnej prawniczki,

Kiedy książka staje się bestsellerem? – a skoro przy powieściach Remigiusza Mroza jesteśmy, dowiedz się, co sprawia, że o wybranej książce wciąż jest głośno.