Aktualności
Czytam | Piszę | Recenzuję – Wyniki konkursu wyzwania dla recenzentek i recenzentów książek📚
24.05.2022

Czytam | Piszę | Recenzuję – Wyniki konkursu wyzwania dla recenzentek i recenzentów książek📚

Drodzy uczestnicy / drogie uczestniczki konkursu dla Recenzentek i Recenzentów! Otrzymaliśmy od Was kilkaset zgłoszeń. Ta ilość zdecydowanie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Widać, że bardzo się zaangażowaliście/zaangażowałyście, a Wasze starania ustanowiły bardzo wysoki poziom prac. Cieszy nas to ogromnie. Jest to dla nas dowodem, że wspólne cotygodniowe spotkania i wyzwania sprawdziły się w praktyce. Opublikowane przez Was recenzje książek dotyczyły różnorodnej literatury. Mamy wśród Was fanów literatury pięknej, obyczaju, literatury młodzieżowej, ale nie zabrakło również uczestników konkursu zafascynowanych literaturą faktu czy poradników. Jesteśmy szczęśliwi, że każdy/każda z Was jest indywidualistą/indywidualistką i szuka swoich ulubionych gatunków książek – szczególnie tych do recenzji. Daliście/dałyście nam twardy orzech do zgryzienia przy wyłanianiu zwycięzcy konkursu, tworząc tak fascynujące, pełne emocji i wniosków recenzje.

Czytam, piszę, recenzuję – wyzwania dla Recenzentek i Recenzentów

12.04.22 r. zaczęliśmy wyzwanie dla Recenzentek i Recenzentów, w którym cyklicznie (co wtorek) dzieliliśmy się naszą wiedzą, doświadczeniami i cennymi radami z zakresu pisania recenzji oraz podejmowania płatnych współprac w tym zakresie. Wszystkie informacje dostarczaliśmy poprzez newslettery, artykuły, spotkania i nasze stories. Całość podzieliliśmy na 3 bloki:

O konkursie dla Recenzentek i Recenzentów

czytam-pisze-recenzuje-konkurs

Zwieńczeniem naszych wyzwań recenzenckich był konkurs, w którym główna nagroda to płatny kontrakt na pisanie recenzji dla księgarni Wydaje nam się oraz książki. Przygotowaliśmy też wyróżnienia dla 10 uczestników (nagrody książkowe i indywidualne konsultacje). Była to szansa, by wypróbować wszystkie umiejętności, które zebraliście podczas naszego wyzwania dla Recenzentek i Recenzentów.

Zadaniem konkursowym było napisanie opinii – krótkiej recenzji wybranej książki Wydawnictwa Poznańskiego, Czwartej Strony, Czwartej Strony Kryminału, We need YA lub Zygzaków i opublikowania jej na stronie tej książki w księgarni Wydaje nam się w sekcji „Opinie o książce”. Recenzja musiała zawierać minimum 700 znaków. Jeżeli ktoś miał ochotę wstawić dłuższą recenzję, nie było ku temu przeszkód.

Wyniki konkursu

Po całym tygodniu weryfikacji i wczytywania się w Wasze recenzje. Po wielogodzinnej burzy mózgów wybraliśmy 10 recenzji, które otrzymują od nas szczególne wyróżnienia wraz z nagrodą książkową oraz wyjątkową konsultacją ze specjalistą z Wydaje nam się. Już dziś zastanówcie się, które książki wybieracie i jakie informacje będą dla Was przydatne podczas naszych konsultacji.

Wyróżnienia otrzymują (kolejność przypadkowa):

 1. Natalia za recenzję książki „Pod kluczem
 2. Adam za recenzję książki „Ballada o lutniku”
 3. Prozaczytana za recenzję książki „30 sekund”
 4. Martyna za recenzję książki „Hieroglify egipskie wyd. II
 5. Dominika za recenzję książki „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie”
 6. Wiktoria za recenzję książki „Od ucha do ucha. Homo sapiens się śmieje”
 7. Wiktoria za recenzję książki „Gołąb i Wąż”
 8. Karolina za recenzję książki „Cała przyjemność po mojej stronie”
 9. Klaudia za recenzję książki „Nasz ostatni dzień”
 10. Opisuję Książki za recenzję książki „Niebo w kolorze siarki”

Zwyciężczynią nagrody głównej, czyli płatnego kontraktu na pisane recenzji do naszej księgarni Wydaje nam się wraz z książkami, zostaje

 1. Zaczytany Feniks za recenzję książki „Siedmiu mężów Evelyn Hugo”

Wszyscy zwycięzcy dzisiaj otrzymają od nas maila, więc prosimy o sprawdzenie skrzynki pocztowej.

Gratulacje i podziękowania

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zwyciężczyniom, a wszystkich Was zachęcamy do dalszego pisania recenzji. Bardzo dziękujemy za liczny udział w naszych wyzwaniach, organizowanym konkursie i raz jeszcze gratulujemy osobom, które w nim zwyciężyły. Zachęcamy do pisania recenzji i zachwycania się książkami, które szczególnie Was interesują. Zachwyt nad książką bardzo pomaga w oddawaniu emocji, a to przecież jest najważniejsze dla każdego książkowego frika! Próbujcie, testujcie różne swoje pomysły i patenty. Wykorzystajcie wiedzę zdobytą na naszych wyzwaniach i swoimi recenzjami zachęcajcie innych do czytania. Zaczytanego dnia!

 

Zajrzyj także do naszych aktualności:

Zbliża się Dzień Matki 26.05 – zajrzyj na nasz poradnik prezentowy i skorzystaj z promocji

Przeczytaj naszą recenzję książki z literatury pięknej pt. „Hard Land”

Najlepszy sposób, by uzupełnić biblioteczkę książek dla dzieci i młodzieży – promocja z okazji Dnia Dziecka