Aktualności
Książki Remigiusza Mroza
10.04.2024

Książki Remigiusza Mroza

Joanna Chyłka, komisarz Frost i Ina Kobryn. To postacie związane z pisarstwem Remigiusza Mroza, uznawanego także za najpoczytniejszego autora w Polsce. Talent literacki, poświęcenie i niezwykła wyobraźnia sprawiają, że jego książki są obiektem powszechnej uwagi i zainteresowania czytelników. Wartość twórczości Mroza nie ogranicza się jedynie do ilości napisanych stron czy zdobytych nagród, lecz tkwi głębiej, w emocjach, które wzbudza, i w niesamowitych podróżach, jakie oferuje czytelnikom. Czy szukasz emocjonujących thrillerów prawniczych, czy też fascynuje Cię mroczny świat religijnego horroru, w naszej księgarni znajdziesz szeroki wybór książek tego wybitnego autora. Zachęcamy Cię do odkrywania świata literatury według Remigiusza Mroza – czekają na Ciebie niezapomniane przygody i niezwykłe historie, które przeniosą Cię w świat pełen tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Remigiusz Mróz, Opole, 8 września 2018. Fot. Mikołaj Starzyński (www.mikolajstarzynski.pl)
Remigiusz Mróz, Opole, 8 września 2018. Fot. Mikołaj Starzyński (www.mikolajstarzynski.pl)

Najpopularniejsza seria Remigiusza Mroza

Chyłka Remigiusza Mroza

Nie sposób nie podziwiać Joanny Chyłki – jej osobowość jest tak ekscentryczna, brawurowa i zuchwała, że trudno się od niej oderwać. To właśnie dzięki niej książki Remigiusza Mroza nabierają niepowtarzalnego blasku i niezapomnianego charakteru. Nie ma wątpliwości, że to właśnie ta bezkompromisowa prawniczka jest duszą i sercem całego cyklu, który obecnie liczy aż 17 emocjonujących thrillerów. Najnowszym tytułem jest „Zarzut”. Czekając na kolejne części, nie musisz dłużej trzymać w zawieszeniu swojej ciekawości – wszystkie tomy  serii z Joanną Chyłką znajdziesz w naszej księgarni internetowej. Aby nie stracić orientacji w kolejności czytania, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny artykuł, gdzie przedstawiamy kolejność poszczególnych tomów.

Powieści historyczne Remigiusza Mroza

Parabellum Remigiusza Mroza

Empikowe bestsellery, triumfy na Wiktorach, nagrody Złoty Pocisk – choć głównie kojarzony z gatunkiem kryminałów, Remigiusz Mróz to autor o wszechstronnym talencie, którego twórczość nieustannie zaskakuje. Dowodem na to jest fascynująca saga historyczna zatytułowana „Parabellum”. W trzech tomach tej epickiej opowieści przenosi nas w czasy II wojny światowej, gdzie miłość, przemoc, okrucieństwo i determinacja do walki tworzą niezwykle intensywną mieszankę. Cykl składa się z następujących części: „Prędkość ucieczki” (2013), „Horyzont zdarzeń” (2014) oraz „Głębia osobliwości” (2016).

Nie tylko saga „Parabellum” stanowi perełkę w dorobku Mroza. Autor sięga również po tematykę historyczną w powieści „Świt, który nie nadejdzie” (2016), przenosząc nas w świat gangsterskich porachunków, przestępczego półświatka i międzywojennej Warszawy – to lektura, która z pewnością nie pozwoli ci oderwać się od jej stron.

Remigiusz Mróz i… fantastyka, literatura dla młodzieży!?

"Chór zapomnianych głosów" Remigiusz MrózOprócz kryminałów i powieści historycznych, Remigiusz Mróz poszerza swoje horyzonty literackie o fantastykę – i robi to z wielkim sukcesem. Jednym z jego osiągnięć jest powieść „Chór zapomnianych głosów” (2019) – historia rozgrywająca się w kosmicznej przestrzeni. Kontynuacją tej opowieści jest „Echo z otchłani” (2020) – książka, która przenosi akcję na Ziemię – choć, biorąc pod uwagę jej zmienność spowodowaną kataklizmami, trudno jeszcze nazwać ją tak pięknie jak kiedyś.

"Inne tonacje ciszy" Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz podjął wyjątkowe wyzwanie, tworząc książkę „Inne tonacje ciszy” skierowaną do młodzieży. Historia ta ukazuje, jak wiele może zmienić jedna, zapomniana kaseta magnetofonowa. Aspen Wakefield, pełna determinacji, myślała, że jest gotowa na każde wyzwanie, jakie przyniesie pierwszy dzień na studiach. Niestety, rzeczywistość okazała się dla niej niezwykle surowa. W wyniku tragicznego wypadku samochodowego, w którym straciła matkę, została pozbawiona nie tylko bliskiej osoby, ale także wszystkiego, na co ciężko dotychczas pracowała. Obudziwszy się w szpitalnym łóżku, spostrzegła obcego chłopaka, który przyglądał się jej z troską. Nie znała go, nie wiedziała, kim jest ani dlaczego znalazł się przy niej w tej chwili. Jednakże Aspen była pewna co do jednego – Grayson Joyce wyglądał na problem, który tylko czekał na moment, aby się ujawnić.

Thillery i kryminały Remigiusza Mroza

„W cieniu prawa” (2016)

"W cieniu prawa" Remigiusz Mróz

W tajemniczym dworze na terenach Galicji, w roku 1909, rozpoczyna się historia pełna intryg i napięcia. Erik Landecki, mężczyzna obdarzony niejasną przeszłością, dostaje posadę czyścibuta w austriackim dworze. Wydaje się, że los w końcu się do niego uśmiechnął. Jednakże pierwszej nocy od jego przybycia dziedzic rodu znajduje śmierć, a wszystkie podejrzenia spadają na Polaka. Dowody szybko się mnożą, obciążając Erica, który staje się głównym podejrzanym w tej sprawie. Przyszłość Erica wisi na włosku, gdyż w austriackim zaborze za morderstwo grozi kara śmierci przez powieszenie. Teraz musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o własne życie, próbując rozwikłać tę intrygującą zagadkę.

„Czarna Madonna” (2017)

"Czarna Madonna"Samolot linii lotniczych z Irlandii miał wylądować w Tel Awiwie wczesnym rankiem, ale nigdy nie dotarł do celu. Nagły zanik łączności z maszyną nastąpił nad Morzem Śródziemnym, gdy na pokładzie znajdowało się 520 pasażerów, w tym narzeczona Filipa, zmierzająca na pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego. Filip w początkowych godzinach po zaginięciu samolotu jeszcze wierzył w odnalezienie go. Brakowało jakichkolwiek oznak zamachu, a służby nadbrzeżne nie odnalazły wraku. Jedynie sporadycznie pojawiał się sygnał z transpondera, co utrzymywało iskrzącą się nadzieję. Pytania zaczęły się mnożyć. Co mogło stać się z samolotem? Jakie mogły być powiązania z innymi zaginionymi maszynami? I jaką rolę odgrywała Czarna Madonna, obraz Matki Bożej, na pokładzie? Pierwsze próby odpowiedzi sprawiły, że Filip zaczął zdawać sobie sprawę, że czasem niewiedza jest naprawdę łaską.

„Hashtag” (2018)

"Hashtag"Jedna paczka odmieniła jej dotychczasowe życie. Wiadomość brzmiała nieco jak pomyłka: „Twoja przesyłka czeka na odbiór!”. Tesa była zaskoczona, gdyż nie oczekiwała żadnej dostawy ani nie zamawiała niczego online. Co więcej, gdyby zrobiła zakupy, na pewno nie wybrałaby dostawy do paczkomatu, bo z reguły unikała opuszczania domu. Mimo to postanowiła sprawdzić, co znajduje się w tajemniczej przesyłce. Ta decyzja okazała się jednak jednym z największych błędów w jej życiu, ponieważ zaprowadziła ją na drogę nieprzewidywalnych wydarzeń. W miarę jak Tesa zagłębiała się w tajemnicę swojej przeszłości, media społecznościowe zaczęły huczeć nowym hasztagiem: #apsyda. Co było niezwykłego w tej sytuacji? Otóż osoby, o których mówiono w tych postach, uważane były za zaginione od lat…

„Osiedle RZNiW” (2020)

Osiedle RZNiW

Wczesne lata dwutysięczne. Osiedle RZNiW tonie w rytmie rapu, wdychając dym z jointów i krzywiąc się na obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – chłopak wychowujący się samotnie, który codziennie musi stawiać czoła skrajnej nędzy. Pewnej nocy dostaje SMS-a z nieznajomego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Ktoś mnie śledzi”. Deso oddzwania, ale zamiast odpowiedzi słyszy jedynie szum. Następnego dnia dowiaduje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie rozumie, dlaczego właśnie z nim próbowała się skontaktować, ale uznaje to za nieprzypadkowe i rozpoczyna poszukiwania zaginionej. Opowieść o osiedlu RZNiW to nie tylko intrygująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków oraz nadal istniejący problem ubóstwa w Polsce.

„Wybaczam Ci” (2021)

Wybaczam CiIna Kobryn prowadzi spokojne, uregulowane życie. Angażuje się w pracę, razem z mężem planują rodzicielstwo i praktycznie nie ma powodów do niepokoju. Jednak wszystko się zmienia pewnej nocy, gdy zasiada przed laptopem i zauważa, że jej mąż zapomniał się wylogować z konta na Facebooku. Jej uwagę przyciąga krótka wiadomość od nieznajomej dziewczyny, w której przeczyta słowa „wybaczam ci”. Na początku bagatelizuje to, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na rynku Konstytucji w Warszawie. Ina próbuje odnaleźć tę wiadomość, lecz znika ona bez śladu. Mąż twierdzi, że nie wie, kim jest ta dziewczyna, która zakończyła swoje życie, ani co stało się z tą wiadomością. Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą jej partner ukrywał przed nią…

„Nie ufaj mu” (2022)

Nie ufaj mu

Minął rok, odkąd życie Iny Kobryn przeszło wielkie zmiany. Kiedy wreszcie zaczyna zbierać się do kupy i próbuje przekroczyć trudności, poznaje mężczyznę, którego zawsze pragnęła spotkać. Jest on dla niej oparciem, dzieli się z nią wszystkim i sprawia, że Ina ponownie odnajduje wiarę w lepsze jutro. Jej siostra przygotowuje się tymczasem do ślubu z Gracjanem Pabstem, który w końcu zdecydował się złożyć oświadczyny po latach. Wszystko wydaje się układać idealnie, dopóki nie dochodzi do niepokojącej wiadomości: „nie ufaj mu”. Czy Gracjan skrywa mroczne sekrety z przeszłości? Czy to, kim się wydaje, jest prawdziwym obliczem? Obie siostry muszą zmierzyć się z prawdą, że rzeczywistość, którą dotychczas uważały za pewną, okazuje się zupełnie inna…

„Langer” (2023)

LangerPiotr Langer nie wymaga opisu.

PaderbornProkurator z Chyłki na tropie seryjnego mordercy, który pozostaje bezkarny dzięki astrologii.
Jeśli jednak pragniesz zgłębić tajemnice samego autora – jego tożsamość, styl twórczy, inspiracje – serdecznie zapraszamy do lektury „O pisaniu. Na chłodno”. W tej publikacji Remigiusz Mróz odkrywa kulisy swojego rzemiosła i rozświetla misteria związane z byciem autorem na pełen etat.

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział
w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: