Kto nie widział swojej mamy pracującej 7 dni w tygodni o każdej porze dnia i nocy? Wydaje nam się, że „Mama” to taka superbohaterka łącząca moce wiecznego ogarniacza, planowania życia co do sekundy i nieograniczonej miłości. Tego wyjątkowego dnia, jakim jest Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamach i zadbajmy o nie wyjątkowo. Pozwólmy im oderwać się od obowiązków i problemów dnia codziennego za sprawą znakomitej lektury. Niech każda mama ucieknie na chwilę z dobrą książką, która ją pochłonie, przyniesie jej radość i przyniesie ukojenie.
Promocja z okazji Dnia Matki
Z tej okazji w dniach od 19.05-26.05 przygotowaliśmy promocję, która pomoże Wam wybrać kilka książek tworząc unikatowy prezent dla mamy. Podczas całego tygodnia wszystkie książki poniższych autorek i autorów zamówicie z rabatem -40%!💙 Jeżeli nie wiecie na co się zdecydować skorzystajcie z krótkiego przewodnika po polecanych tytułach z literatury obyczajowej, pięknej oraz z powieści kryminalnych.
Agata Przybyłek, Joanna Szarańska Gabriela Gargaś, Anna Chaber, Klaudia Bianek, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Lisa Jewell, Ruth Ware, Aleksandra Marinina, Hanna Greń, Małgorzata Rogala, Izabela Janiszewska, Robert Małecki, Catriona Ward, Elif Shafak, Toni Morrison, Roy Jacobsen, Seria skandynawska, Seria zrozum
Stworzyliśmy specjalną kategorię na naszym sklepie, gdzie znajdziecie wszystkie książki z promocji w jednym miejscu📚🥰
Gatunki książek dla mam – literatura obyczajowa
Książki obyczajowe opowiadają o pozornie zwykłych ludziach. Autorzy chcą odwzorować realne problemy, zdarzenia, miejsca i postaci. Jeżeli Twoja mama, to osoba, która zwraca uwagę na szczegóły, to tutaj ich nie zabraknie. Twórcy zawsze stawiają na rozbudowane opisy wątków miłosnych, codziennych perypetiach zaczerpniętych z życia. Dzięki temu gatunkowi Twoja mama będzie mogła zanurzyć się w romantycznych czy życiowych historiach, których bohaterkami często są silne kobiety pokonujące przeciwności losu.
Sprawdzone przez czytelników książki obyczajowe, idealne na prezent dla mamy:
Kto jak nie ja! – kolejna powieść Agaty Przybyłek z serii „Dłuższa Przerwa”. Trzy nauczycielki połączone przyjaźnią i ich codzienne przeboje. Seria opowiada o miłości i jej trudach, o kobiecej przyjaźni i więziach rodzinnych. Wszystko to okraszone humorem, bo przecież w życiu go nam nie brakuje!
Odkąd Cię poznałam – Klaudia Bianek i jej nowa książka z serii „Nieobojętność”. Historia opowiadająca o niesprawiedliwości życia i prawa, które okazuje się nie zawsze trafne w osądzaniu (nie)winnych. Siła tkwi w prawdzie i dlatego niezbędne jest wyjawienie swoich sekretów. Historia ściskająca serca, zamknięta w kilku tomach.
Do wesela się wyrobię – historia autorki Anny Chaber nawiązuje do tematyki ślubnej. Książka opowiada zarówno o wielu zabawnych, jak i stresujących chwilach. Organizacja wesela leży po stronie pary młodej. Zaproszenia, kwiaty, muzyka, jedzenie… to nie wszystko. W tym przypadku przyjaciółka panny młodej podjęła się temu wyzwaniu i przejęła obowiązek organizacji wesela na siebie. W dodatku będzie musiała znaleźć swojego weselnego partnera.
A między nami wspomnienia – wspaniała powieść obyczajowa czarodziejki kobiecych uczuć w nowym wydaniu! „A między nami wspomnienia” Gabrieli Gargaś to książka, która poruszy Wasze serca i wywoła wiele wzruszeń. Niesamowicie opowiedziana historia o ludzkich nieszczęściach i odnajdywaniu spokoju tam, gdzie najmniej się go spodziewamy. Poznaj drugi tom Złotej Kolekcji!
Polecane rodzaje książek dla mam – literatura piękna
Literatura piękna – jest to gatunek dla bardziej wytrawnych czytelników. Literatura piękna idealnie sprawdzi się dla Twojej mamy, która uwielbia trudne tematy i często otwarte zakończenia. W tych książkach niekiedy pojawiają się historie o skrajnych życiowych zdarzeniach, które wzbudzają silne emocje. Książki tego gatunku są idealne na relaks. Sprawdzą się idealnie dla mamy, która szuka historii, w których zapisano refleksje.
Co na prezent dla mamy z literatury pięknej? Sprawdź poniżej:
Czarne mleko – łamiąca macierzyńskie tabu, wnikliwa i szczera opowieść uznanej pisarki o dojrzewaniu do bycia matką. Po urodzeniu pierwszego dziecka Elif Shafak doświadczyła depresji poporodowej i przestała pisać. Kryzys, z którym przyszło się jej zmierzyć, sprawił, że nie tylko zakwestionowała swoją wartość jako matki, ale też zaczęła zastanawiać się nad rolą kobiety-pisarki żyjącej i tworzącej w świecie wciąż zdominowanym przez mężczyzn. W tym najtrudniejszym momencie, wypełnionym poczuciem winy i cierpieniem, sięgnęła do doświadczeń autorek takich jak Sylvia Plath, Virginia Woolf, Simone de Beauvoir czy Zelda Fitzgerald. Ich historie dały jej nadzieję, że choć nie każdy kryzys można przezwyciężyć, to nigdy nie mierzymy się z nim samotnie.
„Genialna, przezabawna samoanaliza – książka dla matek, artystek, kobiet, ale przede wszystkim dla każdego czytelnika, który lubuje się w niejednoznaczności, absurdzie i uderzaniu w zastane normy społeczne.”
Natalia Fiedorczuk
Papierowy Pałac – Miranda Cowley Heller w piękny sposób portretuje doświadczenia, które doprowadziły Elle do obecnej chwili. Wraz z nią przechodzimy przez liczne rozterki i jesteśmy świadkami podejmowanych przez nią – niejednokrotnie trudnych – decyzji. Działający na emocje i niszczący wewnętrznie „Papierowy Pałac” przedstawia napięcie między pożądaniem a godnością, obrazuje nadużycia wobec najmłodszych i zbrodnie patologicznych rodzin. Niezwykła proza.
„Byłam całkowicie zanurzona w tej pędzącej narracji, która płynnie splatała przeszłość i teraźniejszość. Myślę, że pokochacie ten tytuł!”
Reese Witherspoon
Hard Land –opowieść osadzona w sennym amerykańskim miasteczku mówiąca o dorosłości. Dojrzewanie jest jak podróż, a ta odbywa się m.in. podczas letnich wakacji, gdzie główny bohater – piętnastoletni Sam ucieka od domowych problemów do pracy. Historia ponadczasowa, w której każdy może znów poczuć się nastolatkiem. Czas, kiedy wiele rzeczy robiliśmy po raz pierwszy. Czas, w którym ostatni raz mieliśmy kontakt z najlepszymi znajomymi, zanim każdy poszedł swoją drogą.
„High and low, jasność i mrok, euforia i melancholia – Benedict Wells umieścił cały dramat dorastania między dwiema okładkami książki. Kogo ta powieści nie poruszy, ten nigdy nie był młody. Prawdziwe arcydzieło”.
THERESA HÜBNER, RADIO SWR2E
Córka rzeźnika – obsypana nagrodami autorstwa Yaniv Iczkovits – w tym prestiżowymi Wingate Literary Prize, Agnon Prize oraz Ramat Gan Prize – pikarejska powieść o kobiecie, która uzbrojona w rzeźniczy nóż, wyrusza w niebezpiecz ną podróż, by przywrócić spokój swojej rodzinie. Fania Kajzman – oddana żona i matka pięciorga dzieci – szokuje mieszkańców Motolu i sąsiednich wsi, gdy w środku nocy opuszcza swój dom i rozpływa się w mroku. Wprawdzie mężczyźni znikają w tej okolicy od wielu lat, ale żeby żona i matka?
„Świetnie skonstruowana, napisana i nie mniej znakomicie przełożona „Córka rzeźnika” daje polskiemu czytelnikowi nowe spojrzenie na współczesną literaturę izraelską. Iczkovits umiejętnie bawi się formą i gatunkami, a jego proza wciąga od pierwszych zdań. Jest to wreszcie historia o kawałku świata, któremu przyglądali się i który współtworzyli nasi przodkowie. Być może dlatego tak często zdaje się nam bliska.”
Michał Nogaś
Najpopularniejsze rodzaje książek dla mam – kryminał i thriller
Kryminały i thrillery, to idealne pozycje dla fanów, zagadek, tajemnic i tropów. Twoja mama lubi dreszczyk emocji? To te gatunki będą właśnie dla niej. Fabuła w takich powieściach ma wiele zwrotów akcji, to dzięki nim, te dwa gatunki są obecnie najbardziej popularnymi rodzajami książek wybieranymi przez czytelników.
Książka dla mamy na Dzień Matki – jaki tytuł kryminalny wybrać?
Jedno po drugim – Jedno po drugim – najnowsza odsłona kryminału zagranicznego autorstwa Ruth Ware (prawa do ekranizacji wszystkich książek autorki zostały wykupione). Numer jeden na światowych listach bestsellerów. Mistrzowsko budowane napięcie w ostatniej lekturze osadzonej w alpejskim, śnieżnym i zimnym klimacie trzyma w ukryciu prawdę do ostatnich stron. Uważasz, że rozwikłasz zagadkę wcześniej? Przekonaj się już teraz i przeczytaj fragment opowieści na naszej stronie.
„Ware książką Jedno po drugim podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, grzebiąc swoich bohaterów w alpejskiej lawinie. To wyraźny hołd dla I nie było już nikogo Agaty Christie, a zarazem kolejny triumf Ware”.
„The New York Times Book Review”
Las zaginionych – przyjaciółki z liceum, które niejedno mają za sobą. W obecnym dorosłym świecie zemsta za stare czasy, aż prosi się, by ją wykorzystać. Pobyt na świeżym powietrzu i przejażdżka konna, po której jedna z kobiet nie wraca do domu… Gdzie i dlaczego zniknęła? Czy tylko ona zaginęła? Jakie poszlaki pomogą w rozwikłaniu tajemnicy? Podaruj historię Agnieszki Pietrzyk swojej mamie.
Wszyscy umarli – małe miasteczko ze zbrodnią w tle. Mur sekretów i zmowa milczenia nie ułatwia rozwiązania zagadki morderstwa lokalnego hodowcy koni. Jeśli to cię nie przekonuje, wiedz, że Anna Rozenberg w tej historii połączyła fikcję z faktami. To trzeci tom przygód Davida Redfernera, który zaskakuje niejednego czytelnika.
„Bardzo dobry, sprawnie napisany kryminał. Bez wątpienia wyróżnia się wśród tych, z którymi miałem ostatnio do czynienia. Szczerze polecam”.
Maciej Siembieda
Milcząc jak grób – Małgorzata Rogala – podkomisarz Monika Gniewosz musi zerwać z przeszłością i zmienić otoczenie. Decyduje się więc na przeprowadzkę z Warszawy do sennego miasteczka Pełnia, gdzie życie płynie leniwie, a mieszkańcy wierzą, że nad jeziorem przechadza się duch topielicy. Monika zaczyna pracę w komisariacie i już pierwszego dnia dostaje wezwanie na miejsce zdarzenia – ktoś napadł na młodego mężczyznę. Wkrótce dowiaduje się również o zaginięciu gospodyni pensjonatu. Stopniowo sprawy miasteczka zaczynają wciągać policjantkę niczym niebezpieczne mokradła.
Więcej czytelniczych inspiracji znajdziesz w artykułach:
Jak napisać dedykację do książki? – masz już książkę na prezent? Zadbaj o dedykację.
Przytulny kącik do czytania – twoje perfekcyjne miejsce do relaksu z książką.
Jak zachęcić dziecko do czytania książek? – jesteś rodzicem? Poznaj sprawdzone sposoby na wspólne czytanie.