Aktualności
Prezentownik książkowy! Pomagamy wybrać książkę idealną na prezent🎁
18.11.2024

Prezentownik książkowy! Pomagamy wybrać książkę idealną na prezent🎁

PREZENTOWNIK KSIĄŻKOWY NA ŚWIĘTA! 

Kochamy dostawać prezenty, ale jeszcze bardziej je dawać! Święta to wyjątkowy czas, w którym prezent może wyrazić więcej niż tysiąc słów. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać prezent idealny! My jesteśmy tutaj od tego, aby Ci w tym pomóc! Szczególnie, że od 18 do 22 listopada trwają Domowe Targi Książki, a to oznacza, że wszystkie książki i e-booki są tańsze o 50%!

Dziś wcielamy się w rolę pomocników Świętego Mikołaja i mamy dla Ciebie wyjątkowy przewodnik, po naszych książkach! Mamy nadzieję, że uda nam się pomóc w wyborze. Tobie ułatwimy zadanie i dodamy odrobinę magii do książki, którą chcesz obdarować bliską Ci osobę. 

Nie ma czasu do stracenia! Oto nasze propozycje: 

Zdecydowanie, książki o potędze natury będą dla nich idealne!

„Dzikie miejsca” – ta książka to zaproszenie do wyruszenia w drogę, ale też przypomnienie, że natura jest na wyciągnięcie ręki.

„Zasypani. Sekretne życie śmieci” – autor w fascynujący sposób pokazuje śmieciową branżę od podszewki.

„Sekretne życie ptaków” – ta książka to nie tylko wyborna porcja rzetelnej ptasiej wiedzy, ale też świetna zachęta do rozpoczęcia własnych obserwacji.

„Życie na naszej planecie” – świat, w którym żyjemy, zmienił się nie do poznania. David Attenborough był świadkiem tego, jak człowiek niszczy swój dom.

Inspiracja, motywacja, powrót do korzeni – to słowa klucze!

„Rytuały. Pozornie bezsensowne czynności, które nadają życiu sens” – Dimitris Xygalatas prowadzi nas po mrocznym królestwie ludzkich zachowań i ujawnia mechanizmy wspólne dla ludzi nawet z najodleglejszych zakątków świata.

„Samoszacunek” to zbiór błyskotliwych, osobistych, ale i zaskakująco aktualnych tekstów, które pochylają się nad kondycją współczesnego świata.

„Welewetka. Jak znikają Kaszuby” reportaż powstał na podstawie rodzinnych wspomnień i rozmów z ludźmi, którzy byli świadkami historii regionu. To opowieść o pochodzeniu, przesiąknięta regionalnymi legendami i wierzeniami.

„Carrie Soto powraca” to fascynująca historia o nieustępliwości, pasji i wielkich powrotach. Ta bestsellerowa powieść opowiada o jednej z najlepszych tenisistek świata, która postanawia wrócić na kort po latach, aby udowodnić, że wciąż jest najlepsza.

Słowiańskość wręcz krzyczy z tych książek!

„Cywilizacja Słowian” to książka, która rzuca nowe światło na historię Słowian, łamiąc utarte stereotypy i prezentując najbardziej aktualne interpretacje historyczne.

„Strażnik” to kolejna propozycja dla młodzieży! Hubert budzi się w ciemnym i zamkniętym pokoju, ubrany w starą koszulę i poprzecierane dżinsy. Zamiast w Paryżu, znajduje się teraz sto kilometrów od morza… w Polsce. Dodatkowo, jest ranny i wygląda zupełnie inaczej niż powinien. Dowiedz się, o co w tym wszystkim chodzi…

„W drodze do Nawii” – czy słowiańskie demony bynajmniej nie należą tylko do ludowego folkloru? Poznaj główną bohaterkę,  Ninę, która nagle musi się zmierzyć z ożywionymi istotami ze słowiańskiego panteonu, niestandardowymi klientami, powstałym z grobu upiorem i snującymi się w jej pobliżu widmami.

„Żniwiarz. Pusta noc” książka idealna dla młodzieży! Mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Czy na pewno? Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Poznaj z bohaterami świat słowiańskich wierzeń, ale uważaj, bo możesz być w niebezpieczeństwie!

Zamknięte przestrzenie, zagadki i niespodziewane zwroty akcji!

„Jedno po drugim” klimatyczny kryminał w stylu Agathy Christie, ale też pełnokrwisty thriller psychologiczny ze sporą dawką akcji. Książka, dla której warto zarwać noc.

„Morderstwo na wyspie szczęścia” skandynawski kryminał w pełnej krasie! Chłodny, intensywny i piekielnie interesująco utkany.

„Apartament” wszystkie małżeństwa mają swoje tajemnice. Lecz tylko niektóre z nich są równie wstrząsające.
Klimatyczny thriller psychologiczny o bólu, który nie ustaje, i krzywdach, których echo słychać nawet po latach.

„Papier, kamień, nożyce” klimatyczny thriller o pewnym małżeństwie, które czuje, że ten weekend zaważy na ich przyszłości, ale nie wiedzą, że nie wygrali tej wycieczki przypadkowo. Ktoś ma wobec nich własne plany.. i nie chce, by żyli długo i szczęśliwie.

Thrillery, ale w mroczniejszym wydaniu…

pomoc domowa

• „Noc poślubna” Z godziny na godzinę ślub Justyny i Kamila przeradza się w coraz większy koszmar. Nic nie przebiega zgodnie z planem. Napięcie rośnie, rodzą się konflikty. Nim zacznie świtać, wszystko wymyka się spod kontroli.

„Ostatni dom na zapomnianej ulicy” Oto historia seryjnego mordercy, ale nie tylko. To także opowieść o porwanym dziecku, zemście i śmierci. Być może uznaliście już, że dobrze wiecie, co mieści się w ostatnim domu na tamtej zwyczajnej ulicy. Myślicie, że znacie już tę historię. I tu się mylicie.

„Pomoc domowa” Ten mroczny i intrygujący thriller psychologiczny z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom literatury pełnej napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!

„W szponach” Po stracie ojca sześcioletni Beniamin razem z matką przeprowadzają się do domu na przedmieściach. Wkrótce chłopiec nawiązuje niepokojącą relację z nowym przyjacielem. Pełen napięcia i poczucia zagrożenia thriller o tym, do czego zdolni są ludzie, którzy znajdą się w szponach gniewu.

Masz wśród bliskich fana Marvela? Te książki na pewno przypadną mu do gustu!

• „Vicious. Nikczemni” Victor i Eli – genialni, aroganccy i zdolni, od początku zauważyli w sobie tę samą wielką ambicję. W ciągu ostatniego roku zajęć wspólnie zainteresowali się badaniami nad adrenaliną, doświadczeniami bliskimi śmierci i pozornie nadprzyrodzonymi zdarzeniami, które mogą pomóc rozwinąć w sobie nadzwyczajne zdolności.

„Vengeful. Mściwi” Przed wami przesycona supermocami konfrontacja niezwykłych umysłów opanowanych niepohamowaną żądzą zemsty.

„Extraordinary. Ponadprzeciętni” to opowieść graficzna z uniwersum „Złoczyńców”. Niewiele osób wie o istnieniu PonadPrzeciętnych – ludzi o niewiarygodnych zdolnościach, potencjalnie niebezpiecznych dla siebie i otoczenia. Bezlitosna organizacja PION chce zachować fenomen PonadPrzeciętnych w tajemnicy, wytropić i zabić ich wszystkich.

„Odcienie magii. Stalowy Książę” to komiks, którego akcja toczy się w uniwersum bestsellerowej trylogii V.E. Schwab „Odcienie Magii”. Minęło dwieście lat, odkąd Światy zostały magicznie rozdzielone. Czerwony Londyn, stolica Arnes, kwitnie pod rządami Mareshów. Kiedy król Nokil dowiaduje się, że jego syn, książę Maxim, bardziej interesuje się innymi Londynami niż swoim, postanawia wysłać go na niebezpieczną wyprawę do Verosy, na Wybrzeże Krwi.

Rock płynie w żyłach kogoś z twoich bliskich? Te książki będą dla nich idealne!

„Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas” Czytanie książki Browna, przypomina słuchanie najlepszych piosenek Paula McCartneya i Johna Lennona: jest w niej radość i smutek, miłość i nienawiść, śmierć i życie – i wszystko pomiędzy.

„To tylko rock’n’roll. Zawsze The Rolling Stones” dzięki niej poczujesz, jakie flow połączyło Micka Jaggera z największymi nazwiskami światowej sceny rocka i wyruszysz w pełną satysfakcji trasę koncertową.

„Daisy Jones & The Six” tym razem fikcja litercka! Porywająca historia w klimacie różowych lat 70, kiedy rządziły płyty winylowe, a kolorowe neony oświetlały ulice największych miast Stanów Zjednoczonych. Gdyby zespół Daisy Jones & The Six istniał naprawdę, mielibyście go na swojej playliście!

„Głośniej” to propozycja thirlleru! Kultowy rockowy zespół po kilkuletniej przerwie wyrusza w europejskie tournée. Dirty Birds znów są w szczytowej formie, gdy po koncercie we Florencji ich basista, Trevor Davis, zostaje znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym.

Księżyc, gwiazdy, kosmos – to łączy te wszystkie książki!

„Jak nie zginąć w kosmosie” Paul M. Sutter zabierze cię na zapierającą dech w piersiach i skrzącą się humorem wycieczkę po kosmosie, podczas której odkryjesz jego najmroczniejsze zakamarki.

„Niewidzialne życie Addie LaRue” to książka z kategorii Young Adult. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek.

„Paderborn” to coś dla fanów nie tylko astrologii, ale i twórczości Remigiusza Mroza! Prokurator z Chyłki na tropie seryjnego mordercy, który pozostaje bezkarny dzięki astrologii.

„Kosmiczny wyścig”opowiada ekscytującą historię tego niesamowitego lotu. Amerykanie w pełnym blasku mediów, Sowieci w zupełnej tajemnicy. Opierając się na szeroko zakrojonych oryginalnych badaniach i żywych zeznaniach naocznych świadków, Stephen Walker ujawnia skrywane przez dziesięciolecia tajniki i zabiera czytelnika w jedną z największych przygód ludzkości.

A może masz w swoim gronie miłośników kina? Te książki, to będzie strzał w dziesiątkę!

„Prawdziwie do szaleństwa. Dzienniki” autorstwa Alana Rickmana to niezwykła książka, która przenosi czytelnika za kulisy świata teatru i kina, oferując unikalny wgląd w życie jednego z najbardziej uznanych aktorów swojego pokolenia.

„Babetta” to pozycja obowiązkowa dla miłośników kina. Styl autorki i narracja są prowadzone w taki sposób, że książkę czyta się tak, jakby oglądało się dobry film. Ponadto każdy prawdziwy kinoman znajdzie w powieści mnóstwo nawiązań do świata filmu.

„Filmy, których już nie nakręcę” – Zanussi, wykorzystując zdolności mentorskie, dzieli się doświadczeniem i zdradza czytelnikowi sposoby i metody konstruowania angażujących narracji. W opowieści nie brakuje także anegdot z życia reżysera

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” to idealne połączenie kina, romansu i Hollywood z lat 60 i 70. Tytułowa Evelyn Hugo słynęła z licznych romansów i skandali, o których rozpisywała się prasa. Co jednak z nich było prawdą?

A może tym razem dla mamy zamiast kwiatów – książka?

• „Kwiaty bez ogródek” Znajdziesz tu czterdzieści opowieści o roślinach i ich wyjątkowych kwiatach wraz z praktycznymi poradami dotyczącymi sadzenia oraz pielęgnacji. W każdej części, odpowiadającej jednej porze roku, Łukasz Skop, ogrodnik i biotechnolog roślin, przedstawia różne kwiaty, dzięki którym będziesz cieszyć się kolorowym ogrodem przez cały rok.

• „Zrób ten zielnik” to poradnik zachęcający do twórczego zaangażowania, w którym czytelnik ma okazję w kreatywny sposób zapełniać kolejne strony zasuszonymi roślinami. Co tutaj znaczy kreatywny? Otóż poza tradycyjnym gromadzeniem i suszeniem autor pokaże Ci, jak z łodygi turówki wonnej złożyć za pomocą origami uroczą gwiazdkę, albo poleci uzupełnić paletę barw kwiatowymi barwnikami (np. fiołka czy chabru).

Miłośnicy tych seriali, staną się również miłośnikami tych książek!

Seria z Chyłką („Kasacja, tom 1), to już kultowy cykl thrillerów prawniczych, jednego z najpopularniejszych polskich autorów, czyli Remigiusza Mroza! Nie zabraknie tu intryg, zwrotów akcji oraz ciętych ripost!

Seria z aktami („Wyrok, tom 1) opowiada o dwójce adwokatów, jednej wspólnej sprawie – czy porzucą kodeksy na rzecz miłości? Bezkompromisowa adwokatka, kierująca się w życiu zasadą lojalności zgadza się poprowadzić sprawę męża kuzynki. Oskarżonego reprezentuje już ceniony  prawnik Piotr Kostecki. Tych dwoje będą musieli połączyć siły, by rozwiązać sprawę. Czy zachowają profesjonalne relacje?

Duchy, tajemnicze rezydencje, głosy z zaświatów? Oto książki dla odważnych!

Seria „Miasto duchów” to propozycja dla najmłodszych! Pełna tajemnic i zwrotów akcji opowieść dla tych, którzy nie boją się ciemności. Nie brakuje tutaj również pięknej  (i niezwykłej) przyjaźni.

„Pod kluczem” czy wszystkie rodzinne dramaty mają racjonalne wyjaśnienie? Gotycki thriller z postaciami, których będzie wam szczerze żal. Wystraszy was i pochłonie, a do tego nie będziecie w stanie go odłożyć.

„Chór zapomnianych głosów” to powieść science fiction z paranormalnym twistem oraz tempem właściwym powieściom sensacyjnym, intrygą iście kryminalną i klimatem rodem z horrorów. Zakończenie powinno zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego czytelnika.

„Mroczna krypta” – W tym świecie zmarłych nazywa się Historiami, a rozległe królestwo, w którym przebywają — Archiwum. Każdy ma do opowiedzenia własną historię i tylko Bibliotekarze mogą oglądać ją na obrazach pamięci.

Czy ktoś z twoich bliskich jestem niczym Jack Sparrow i chciałby przemierzyć morskie bezdroża? Jeśli tak, to sprezentuj mu te książki!

kobieta z kabiny dziesiątej

„Kolonia” Audrey Magee odmalowała barwny portret wyspiarskiego życia. Pokazała zarazem, jakie koszty niesie ze sobą imperializm. Kolonia to czuła, ale i pełna szorstkiego humoru powieść, celebrująca piękno i trwałość więzi między ludźmi.

„Bunt na Bounty. Historia prawdziwa” to wyjątkowa pozycja dla osób, którym bliska jest literatura non fiction, i tych, którzy chcą, aby porwała ich najbardziej awanturnicza historia morska w dziejach. „Bunt na Bounty” opowiada o mających ponad dwieście lat temu miejsce wydarzeniach, które wzburzyły spokojne wody Pacyfiku.

„Przygody Aminy al-Sirafi” – Amina al-Sirafi powinna być zadowolona ze swojej sytuacji. Ma za sobą burzliwą karierę piratki Oceanu Indyjskiego, przetrwała ataki mściwych łotrów i książąt oraz kilku mężów. Może ze spokojem przejść na emeryturę. Kiedy jednak dostaje pewną ofertę pracy, musi zmienić plany.

„Kobieta z kabiny dziesiątej” to thriller rozgrywający się na szerokich wodach Morza Północnego! Historia przenosi czytelników na luksusowy statek wycieczkowy, gdzie mroczne tajemnice i niespodziewane zwroty akcji tworzą atmosferę pełną napięcia. Zachwyci miłośników literatury kryminalnej i psychologicznych dreszczowców.

Te książki oddają głos kobietom!

„Żeńska końcówka języka” dostarcza wiedzy na temat budzącego kontrowersje zjawiska, jakim są feminatywy. Martyna F. Zachorska pokazuje, że choć żeńskie nazwy zawodów i funkcji mogą niektórym wydawać się dziwne czy trudne w użyciu, stanowią integralną część języka, o którą powinniśmy dbać na równi z innymi formami gramatycznymi. Autorka nie wikła się w ideologiczne spory – opiera się na faktach, a nie przekonaniach.

„Wybrakowane. Jak leczono kobiety w świecie stworzonym przez mężczyzn” to poruszająca książka, która rzuca nowe światło na historię medycyny, podróż przez wieki błędnych diagnoz, krzywdzących mitów i niedowierzania wobec kobiet i ich cierpienia.

„Posełki. Osiem pierwszych kobiet”. Sto lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Do Sejmu Ustawodawczego, który miał na nowo określić sposób funkcjonowania państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości, weszło 442 mężczyzn i 8 kobiet. Nazywano je posełkami albo posełkiniami, czasem poślicami. Wywodziły się z różnych środowisk, ale – często wbrew swoim partiom – działały wspólnie w sprawach, które uważały za ważne dla kobiet.

„Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych.

Gdyby Taylor Swift była pisarką, napisałaby właśnie te książki!

Każde kolejne lato

„Porozmawiajmy o Eksie” o przezabawna, pełna żarcików komedia romantyczna, refleksja nad tym, jak żałoba wpływa na nasze życie i miłość, oda na cześć radia publicznego i podcastów, a przy tym wciągająca historia miłosna… Prawdziwy powiew świeżego powietrza.

„Dobry materiał”. Po 4 latach związku Jen rzuciła Andy’ego. Andy nadal kocha Jen. Trigger warning: To może być najlepsza książka o rozstaniach i związkach, jaką przeczytasz w tym roku, a nawet w życiu!

• „Jedyne prawdziwe miłości” Dwudziestoczteroletnia Emma bierze ślub ze swoją szkolną miłością, Jessem. Wiodą szczęśliwe życie na własnych zasadach, ale niecały rok po ślubie helikopter Jessego znika gdzieś nad Pacyfikiem, a mężczyzny nie udaje się odnaleźć.Emma rzuca pracę, zostawia dom i stara się poskładać swoje życie. Spotyka dawnego przyjaciela, Sama, i odkrywa, że jest w stanie ponownie kogoś pokochać. Para się zaręcza, a kobieta wierzy, że dostała drugą szansę na bycie szczęśliwa, do czasu, gdy Jesse się odnajduje…
Emma musi zdecydować, kim jest i czego tak naprawdę pragnie.Kto jest jej prawdziwą miłością? I czy istnieje tylko jedna prawdziwa miłość?

„Każde kolejne lato” to książka, która porusza, inspiruje i przynosi nadzieję na drugie szanse. Carley Fortune stworzyła wyjątkową opowieść o miłości, która przetrwała lata rozłąki, oraz o decyzjach, które kształtują nasze życie. Książka dostarczy Ci niezapomnianych emocji i wciągnie w świat pełen ciepła i refleksji.

Krzyżówki, puzzle i łamigłówki, ale w literackim wydaniu!

żuchwa kaina

„Żuchwa Kaina” to nie tylko historia do przeczytania, ale również skomplikowana łamigłówka, która wymaga od czytelnika zaangażowania i inteligencji. Wydana po raz pierwszy w 1934 roku, składa się ze stu stron wydrukowanych w całkowicie przypadkowym porządku. Zadaniem czytelnika jest uporządkowanie stron w poprawnej kolejności, aby odkryć tożsamość zabójców i rozwikłać tajemnicę sześciu morderstw.

„Klub Enigma”. Tajemnica? Zagadki i szyfry? To właśnie łączy czwórkę przyjaciół, szóstoklasistów z poznańskiej Wildy. Kokos ma imponujące dredy i kocha piłkę nożną. Marcel marzy o psie i o tym, żeby móc normalnie jeździć na rowerze. Wowa to nieco wycofany geniusz matematyczny, a Inka – ostra dziewczyna w zielonych trampkach. Razem zakładają tajny klub i ruszają tropem podejrzanego filmiku z sieci. Jacyś dranie źle traktują psy, a w dodatku wyciągają pieniądze od ludzi o dobrym sercu. Banda z Wildy nie może tego tak zostawić!

„Zagadka West Heart” to diabelnie sprytna łamigłówka i hołd dla klasyki gatunku. To niezwykle oryginalna i pobudzająca wyobraźnię powieść detektywistyczna, jakiej nigdy wcześniej nie było dane ci czytać.

Lepszych książek nie znajdziecie!

„Gallant”. Olivia Prior jest obdarzona niezwykłą mocą: potrafi zobaczyć martwiaki, czyli niegroźne dusze zapomnianych osób. Tytułowy „Gallant” V.E. Schwab jest ich pełen – snują się po korytarzach, siedzą w pokojach, nawiedzają tajemniczy ogród. Nikt oprócz dziewczyny ich nie widzi, a w teorii przerażające widma wydają się być nieoczekiwanymi sprzymierzeńcami.

„Dom sióstr marnotrawnych” Iris Hollow i jej dwie starsze siostry, Grey i Vivi, są niewątpliwie dziwne.
Gdy były dziećmi, zniknęły z ulicy jednego ze szkockich miast i wróciły miesiąc później, nie pamiętając gdzie były, ani co się z nimi działo. Ich włosy stały się białe, a oczy czarne. Siostry Hollow stają twarzą w twarz ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, a im bliżej są prawdy, tym bardziej zaczynają rozumieć, że Grey od lat skrywa mroczny sekret.

„Biały dym” Marigold ucieka przed duchami. Widma jej dawnego życia wciąż ją prześladują, ale przeprowadzka z rodziną, w zupełnie inne otoczenie, może być dla niej nowym początkiem. Jej mama przyjęła nową pracę, która zapewnia bezpłatne zakwaterowanie, a Marigold musi teraz dzielić przestrzeń ze swoją nową rodziną, w tym nieznośną, dziesięcioletnią przyrodnią siostrą Piper. Ale „uciekać przed duchami” to tylko metafora, prawda?

„Cmentarz osobliwości” Max jest spadkobiercą pewnego dworku. Chłopak bez wahania przyjmuje spadek, w którym widzi rozwiązanie wszystkich swoich problemów.
Gdy Max dociera na teren posiadłości, okazuje się, że stał się właścicielem nie tylko ogromnego domu, w którym zamieszkuje służba, ale również innego tajemniczego przybytku — cmentarza osobliwości. Cmentarz zamieszkują potworne dusze, a zadaniem Maxa jest dopilnowanie, aby bramy cmentarza pozostały zamknięte dla jednej i drugiej strony świata. Gdy na teren cmentarza włamują się ciekawscy studenci, a jeden z nich ginie, wszystko jeszcze bardziej się komplikuje.
Kto został pogrzebany na cmentarzu i dlaczego? Dlaczego dusze od dwustu lat tkwią na cmentarzu i nie mogą odejść w zaświaty?

 

„Columbine. Masakra w amerykańskim liceum” Arcydzieło true crime o najgłośniejszej szkolnej strzelaninie. Pełna opowieść o Columbine… odrzuca legendy miejskie i ludowe mądrości, jasno pokazując czytelnikowi, co wydarzyło się naprawdę… Nawet kiedy ujawnia trudną prawdę, Cullen pisze o ludziach z Columbine ze współczuciem.

„Tragedia w Waco. David Koresh i tajemnica jego sekty”. Jeff Guinn krok po kroku pokazuje, jak doszło do tego, że nieliczny odłam Adwentystów Dnia Siódmego stał się grupą uznaną przez władze za zagrożenie dla porządku publicznego. Kluczowe znaczenie miały tu apokaliptyczne nauki głoszone przez Davida Koresha, który dzięki własnej interpretacji Biblii zyskał grono fanatycznych wiernych.

„Nic tu nie jest prawdą” Świętując swoje urodziny w lokalnym pubie, popularna podcastarka Alix Summers poznaje niepozorną Josie Fair. Okazuje się, że Josie również obchodzi swoje czterdzieste piąte urodziny. Josie zna twórczość Alix i jest pewna, że jej historia mogłaby być interesującym tematem do odcinka podcastu. Mimo, że Alix czuje się nieswojo w jej towarzystwie, nie potrafi oprzeć się pokusie kontynuowania pracy nad podcastem. Stopniowo zaczyna zdawać sobie sprawę, że Fair skrywa bardzo mroczne sekrety i zanim się obejrzy, kobieta wtargnęła w życie Summers – i do jej domu.

„Mam do pana kilka pytań” autorstwa Rebekki Makkai to fascynujący thriller kryminalny, który zachwyci zarówno miłośników literatury kryminalnej, jak i tych, którzy poszukują głębszych refleksji nad społecznymi i kulturowymi aspektami życia. Autorka, tym razem zabiera nas do elitarnego liceum Granby’ego, gdzie w 1995 roku doszło do tragicznego wydarzenia. Kilkunastoletnia Thalia ginie w tajemniczych okolicznościach, a za jej zabójstwo zostaje skazany pracownik techniczny, Omar.

Te książki odkryją przed nimi nieznane!

• „Tycipaństwa. Księżniczki, bitcoiny i kraje wymyślone”. W 1967 r. Roy Bates, emerytowany brytyjski oficer, zajął opuszczoną platformę przeciwlotniczą na wodach międzynarodowych, a następnie nazwał ją Sealandią i ogłosił się jej księciem.
W 2016 r. Mieszko Makowski założył Królestwo Kabuto. Jego terytorium mieści się na działce pod Radomiem. Król Mieszko był rozczarowany Polską, więc stworzył państwo, w którym wartością nadrzędną jest absolutna wolność.
To tylko przykłady kilku mikronacji – współczesnych tworów parapaństwowych – i ich pomysłodawców opisanych w tej niezwykłej książce.

• „Francja. Radość życia” Cathy Yandell uchyla drzwi do francuskiej kultury, tłumacząc jej zawiłości i tajemnicze zakamarki. Pozwala się w niej rozkochać, zachęcając jednocześnie do dalszych, samodzielnych poszukiwań.

• „Wyszczekane podróże. Jak przygotować siebie i psa na wyprawę?” Piotra Miklaszewskiego i Magdaleny Wilczewskiej to kompendium wiedzy na temat podróżowania z psem. Poradnik zawiera wskazówki dotyczące przygotowania czworonożnego przyjaciela do wyjazdu oraz praktyczne informacje przydatne w trakcie wyprawy.

• „Węgry. W objęciach Dunaju” Ta książka to zaproszenie do wędrówki uliczkami Budapesztu – miasta, które potrafi śnić się latami, i na węgierską wieś, do krainy niekończących się pól słoneczników. Nie zabraknie też słynnego Balatonu, gorących źródeł, wpadającej w ucho muzyki ludowej, która sprawia, że na Węgrzech śpiew i taniec są niczym sport narodowy, oraz papryki, bo przecież węgierska kuchnia to najlepszy dowód na to, że Węgry docierają do serca przez… żołądek.

 

Mamy nadzieję, że nasz prezentownik okaże się pomocny – pamiętaj, że zawsze możesz prosić nas o radę w wyborze prezentu! W roli pomocników Mikołaja znajdziesz nas na naszych social mediach!